Спецможливості
Новини

Учасниця програми TalentA-2022 запустила лінію з виробництва готових страв для військових та переселенців

26.09.2023
684
Учасниця програми TalentA-2022 запустила лінію з виробництва готових страв для військових та переселенців фото, ілюстрація
Тетяна Чернікова

Тетяна Чернікова, підприємниця з Харкова, яка з початку повномасштабної війни перемістила бізнес в Полтавську область, за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, розширила виробництво готових страв у вакуумних пакетах. Мета проєкту – створити повноцінне харчування для військових та людей, що мешкають на лінії фронту, а також забезпечити додатковий заробіток для мешканців Оржицької громади Полтавської області шляхом збуту овочів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.

До 2014 року Тетяна Чернікова працювала в Донецьку, але через окупацію міста була змушена переміститися до Харкова, де разом із сестрою почала вирощувати мікрогрін під назвою Green For You. Повномасштабна війна 2022 року змусила її з дітьми переїхати вдруге — цього разу у Лубенський район Полтавської області, де вона відкрила виробництво готової їжі у пакетах, які можна легко розігріти в польових умовах.

Щоб дізнатися про особливості роботи бізнесу під час криз, Тетяна взяла участь в програмі TalentA-2022 компанії Corteva Agriscience. Торік Тетяна виграла в грант на реалізацію проєкту розширення виробництва страв, де використовуватимуться овочі, закуплені у мешканців громади, що дасть їм можливість додаткового заробітку, а частина виробленої продукції безкоштовно постачатиметься військовим та постраждалим від російської агресії.

Наразі потужність виробництва зросла до запланованих 30 тисяч одиниць готової продукції в місяць. 

«Війна змінила багато в житті кожного українця. Але такі проєкти, як наш, допомагають зрозуміти, що можна почати все в новому місці заради країни та кожного з нас. А такі програми, як TalentA від Corteva Agriscience, допомагають повірити в те, що ти не один, ти в колі однодумців і можеш отримати допомогу або підказку, як діяти далі. Це дуже важливо і дуже мотивує працювати разом заради Перемоги!», – говорить Тетяна.

Наразі триває програма TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Фермерки прослухали основну навчальну програму та 22 з них працюють над грантовими проєктами, які мають бути орієнтовані на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку громад. Розмір грантового фонду становить понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Ключові слова: TalentA-2022, Corteva Agriscience

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0