Спецможливості
Новини

Україна має шанс побудувати ринок ф‘ючерсних контрактів розміром близько 30 мільярдів доларів

11.12.2017
1352
Україна має шанс побудувати ринок ф‘ючерсних контрактів розміром близько 30 мільярдів доларів фото, ілюстрація

Побудова в Україні біржового ринку на ключові commodities, такі як аграрна продукція (зерно, кукурудза, соняшник) та енергоносії (газ, електроенергія) створить додаткову вартість для цих ринків і сприятиме зростанню економіки. У перспективі п‘яти років Україна має шанс створити ринок ф‘ючерсних контрактів на агропродукцію приблизно у розмірі 8 мільярдів доларів США, а по енергоносіях  – обсягом понад 20 мільярдів доларів США.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення НКЦПФР.

Учасники міжнародної практичної конференції «Розвиток товарного біржового ринку», організованої НКЦПФР спільно із Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», дійшли згоди, що досягти очікуваних параметрів товарного біржового ринку можливо за умови розбудови його за такими принципами:

  • Підзвітність. Мають бути встановлені прозорі «правила дорожнього руху», щоб взаємодія учасників ринку з біржами передбачала чітку систему стандартів та процедур.
  • Прозорість. На ринку має підтримуватись інформаційна симетричність, коли учасники мають однакову, достовірну інформацію і одночасно.
  • Ринок повинен будуватися з врахуванням потреб управління ризиками потенційних користувачів та працювати на економіку країни.

Для швидкого зростання товарного біржового ринку в Україні потрібно на рівні законодавства втілити світові стандарти функціонування таких ринків, - вважає Юлія Вітка, заступник керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Іншою умовою зростання ринку, за її словами, є наявність надійної інфраструктури. Значною мірою це залежатиме й від технологій. Технології та інновації будуть знижувати транзакційні витрати та робити такі ринки більш ефективними.

Наразі у Верховній Раді очікує розгляду проект Закону України «Про ринки капіталу та регульовані ринки» (реєстраційний №7055), який замінить застарілі закони «Про товарну біржу» та «Про цінні папери та фондовий ринок». Норми законопроекту розроблені на підставі останніх законодавчих змін у Європі.

Серед основних завдань  законопроекту – приведення у відповідність діяльності регульованих ринків України до директив ЄС, а саме запровадження чотирьох видів регульованого ринку: регульованого фондового ринку, регульованого товарного ринку, регульованого грошового ринку, регульованого ринку деривативів.

Стимулюючи розвиток товарного біржового ринку, регулятор прагне збільшити можливості бізнесу управляти своїми ризиками та надати ширші можливості учасникам товарних ринків – перш, за все ринків аграрної і енергетичної продукції. Адже цінова волатильність є вагомим ризиком не тільки для бізнесу, а й для економіки.

<

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее