Спецможливості
Новини

У Львові бузина, а ще альпійська суниця, шипшина та троянди

27.04.2022
918
У Львові бузина, а ще альпійська суниця, шипшина та троянди фото, ілюстрація

Пандемія коронавірусу і пошук додаткових джерел вітаміну С спровокував посилений інтерес до бузини в усьому світі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на SEEDS.

У 2020 та 2021 роках Україна експортувала тисячі тонн цієї ягоди. Для закордонних продажів збирали дикорослу ягоду. Високий попит на бузину призвів до того, що деякі господарства почали розглядати можливість закладання промислових плантацій. Одну з них вже заклали на Львівщині.

Ягідний кооператив «Як бджола» цього року розширив площі насаджень на 54 гектара. Крім бузини, тут посадили суницю альпійську, шипшину та троянди. Ділянки обладнали системою зрошування. Ружа, або троянда, займає 4 гектари. Цю культуру кооператив вирощує для переробки на варення.

«Незважаючи на всі труднощі — логістичні, фінансові та пов’язані з нестачею працівників — ми дотримуємося наших планів і ні на краплю не відкладаємо їх. Наші працівники, працюють з іще більшим бажанням, бо розуміють особливу важливість своєї роботи. Адже сільське господарство — це свого роду другий фронт. Враховуючи це, ми в подальшому плануємо власну переробку, до якої йдемо поступовими кроками. Крім того, ми продовжуємо вирощувати й інші культури, які в нас є, а закуповуємо дикорослі ягоди, які збирають місцеві жителі», — зазначає співзасновник кооперативу Олег Бачинський.

З початку війни кооператив «Як бджола» також займається волонтерською діяльністю. Співзасновники господарства постачали продукти до Києва, надавали транспорт для перевезення біженців та передали мікроавтобус на потреби ЗСУ. Також кооператив забезпечив житлом 16 внутрішньо переміщених осіб.

Інтерв'ю
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0