Спецможливості
Новини

Туреччина не очікує дефіциту зерна через українсько-російську війну

28.02.2022
710
Туреччина не очікує дефіциту зерна через українсько-російську війну фото, ілюстрація

Туреччина не очікує дефіциту зерна через війну між Україною та Росією, на які припадає значна частина зерна, що імпортується до країни. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «УкрАгроКонсалт».

Вторгнення Росії в Україну підвищило ймовірність скорочення поставок товарів через можливі санкції щодо російського експорту, перебоїв з транспортом та призупинення поставок.

На Росію та Україну разом припадає 29% світового експорту пшениці, 80% експорту соняшникової олії та 19% світового експорту кукурудзи. Ціна на пшеницю у вівторок підскочила до 9,5-річного максимуму, а на кукурудзу – до восьмимісячного максимуму.

На Росію припадало 56% імпорту зерна до Туреччини в 2021 році, а на частку Росії та України разом узятих припадало 78%. Імпорт зернових з України минулого року становив $861 млн.

Міністерство сільського господарства Туреччини заявило, що дефіциту пшениці, інших зернових та сировини не очікується до наступного сезону збору врожаю, враховуючи поточні запаси у сховищах.

«Незалежно від того, яку вагу Росія та Україна набули в наших постачаннях зерна останніми роками, постачання зерна доступне з інших країн-експортерів», — йдеться у повідомленні.

“Разом із позитивними очікуваннями з виробництва зерна у 2022 році наша країна не бачить проблем із забезпеченням продовольством”, – додали в міністерстві.

Тим не менш, аналітики кажуть, що Туреччина може зіткнутися з подальшим інфляційним тиском через зростання цін на сировинні товари, включаючи нафту, природний газ та зерно.

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки

1
0