Три стратапа, які вплинуть на молочну галузь
З 2016 р. у молочній галузі з'явилося безліч стартапів, які змінять виробництво і переробку молока. Більшість з них стосувалися експериментів з автоматичним визначенням хвороб і автоматизацією виробництва. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на milknews.ru.
1. Натуральне коров'яче молоко без молока і корів - стартап із Сан-Франциско.
Perfect Day Перумана Ганді (Perumal Gandhi) і Раяна Падіі (Ryan Pandya) вирішив робити молоко без участі тварин ще в 2014 р., а комерційний початок виробництва прийшлося на 2016 р., коли компанія виробила перший прототип.
Молоко за хімічним складом в точності повторює натуральне коров'яче і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) навіть не змогло відрізнити продукт Perfect Day від натурального молока після численних аналізів. FDA принципово відмовилося визнавати їхню продукцію веганскою, оскільки відмінностей в лабораторії виявити виявилося неможливо. У ньому знайшли той же казеїн, ту ж молочну сироватку.
Виявляється, Perfect Day виробляє молоко з клітинної культури. Тому все аж до найменших деталей в точності повторює коров'яче молоко. До речі, за такою ж біотехнології вже виробляють в лабораторіях м'ясо.
Заводи з виробництва молока, за запевненням засновників, будуть дуже схожі на виробництво пива. З молока будуть робитися всі види молочних продуктів від сиру до майонезу, які зможуть споживатися навіть тими, у кого непереносимість молока.
Виробництво такого штучного молока буде вимагати на 98% менше води, на 91% менше землі, на 84% менше виділяти парникових газів і використовувати на 65% менше енергії, в порівнянні з молочними фермами.
Продажі в супермаркетах плануються з кінця 2017 р.
2. Hi-tech кришка для молока
Співробітники Каліфорнійського університету і Національного університету Тайваню (National Chiao Tung University in Taiwan) створили спеціальну кришку для упаковок молока, яка змінює колір, якщо продукт всередині скис. Кришка друкується на 3D-принтері разом з електронними компонентами всередині, які здатні визначати зміни кількості бактерій в молоці і соках. Відбувається це шляхом вимірювання частоти електричних сигналів: в молоці з часом змінюється діелектрична проникність і резонансна частота, на які покладається ця технологія. Частота сигналу змінюється в середньому на 4,3% протягом 36 годин при кімнатній температурі.
Так можна дізнатися чи зіпсувалося молоко, не відкриваючи його в магазині. Щоб отримати відповідь - досить просто перевернути упаковку, щоб молоко торкнулося сенсорів.
3. Визначення маститу
Нідерландський стартап MastiLine в цьому році зібрав перший раунд інвестицій для своєї нової технології визначення маститу у корів. MastiLine розробляє і виробляє сенсори та системи автоматичного моніторингу ранніх стадій маститу.
Виробники молока в усьому світі постійно зазнають збитків від цього захворювання, тому що хворі корови не дояться до повного одужання. Зазвичай мастит визначають вже на пізніх стадіях. Але рання діагностика дозволила б швидше лікувати тварин і знизила б використання антибіотиків.
Технологія MastiLine дозволяє визначати мастит ще на прихованій стадії, до появи видимих симптомів. Це можливо завдяки визначенню та підрахунку соматичних клітин, які сигналізують про розвиток маститу.
Сенсори будуть впроваджені в доїльне обладнання зацікавлених виробників. За планом перші сенсори будуть випущені вже в 2017 р.