Спецможливості
Новини

Три стратапа, які вплинуть на молочну галузь

26.12.2016
1484
Три стратапа, які вплинуть на молочну галузь фото, ілюстрація
З 2016 р. в молочній галузі з'явилося безліч стартапів, які змінять виробництво і переробку молока. Більшість з них стосувалися експериментів з автоматичним визначенням хвороб і автоматизацією виробництва

З 2016 р. у молочній галузі з'явилося безліч стартапів, які змінять виробництво і переробку молока. Більшість з них стосувалися експериментів з автоматичним визначенням хвороб і автоматизацією виробництва. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на milknews.ru.

1. Натуральне коров'яче молоко без молока і корів - стартап із Сан-Франциско.

Perfect Day Перумана Ганді (Perumal Gandhi) і Раяна Падіі (Ryan Pandya) вирішив робити молоко без участі тварин ще в 2014 р., а комерційний початок виробництва прийшлося на 2016 р., коли компанія виробила перший прототип.

Молоко за хімічним складом в точності повторює натуральне коров'яче і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) навіть не змогло відрізнити продукт Perfect Day від натурального молока після численних аналізів. FDA принципово відмовилося визнавати їхню продукцію веганскою, оскільки відмінностей в лабораторії виявити виявилося неможливо. У ньому знайшли той же казеїн, ту ж молочну сироватку.

Виявляється, Perfect Day виробляє молоко з клітинної культури. Тому все аж до найменших деталей в точності повторює коров'яче молоко. До речі, за такою ж біотехнології вже виробляють в лабораторіях м'ясо.

Заводи з виробництва молока, за запевненням засновників, будуть дуже схожі на виробництво пива. З молока будуть робитися всі види молочних продуктів від сиру до майонезу, які зможуть споживатися навіть тими, у кого непереносимість молока.

Виробництво такого штучного молока буде вимагати на 98% менше води, на 91% менше землі, на 84% менше виділяти парникових газів і використовувати на 65% менше енергії, в порівнянні з молочними фермами.

Продажі в супермаркетах плануються з кінця 2017 р.

2. Hi-tech кришка для молока

Співробітники Каліфорнійського університету і Національного університету Тайваню (National Chiao Tung University in Taiwan) створили спеціальну кришку для упаковок молока, яка змінює колір, якщо продукт всередині скис. Кришка друкується на 3D-принтері разом з електронними компонентами всередині, які здатні визначати зміни кількості бактерій в молоці і соках. Відбувається це шляхом вимірювання частоти електричних сигналів: в молоці з часом змінюється діелектрична проникність і резонансна частота, на які покладається ця технологія. Частота сигналу змінюється в середньому на 4,3% протягом 36 годин при кімнатній температурі.

Так можна дізнатися чи зіпсувалося молоко, не відкриваючи його в магазині. Щоб отримати відповідь - досить просто перевернути упаковку, щоб молоко торкнулося сенсорів.

3. Визначення маститу

Нідерландський стартап MastiLine в цьому році зібрав перший раунд інвестицій для своєї нової технології визначення маститу у корів. MastiLine розробляє і виробляє сенсори та системи автоматичного моніторингу ранніх стадій маститу.

Виробники молока в усьому світі постійно зазнають збитків від цього захворювання, тому що хворі корови не дояться до повного одужання. Зазвичай мастит визначають вже на пізніх стадіях. Але рання діагностика дозволила б швидше лікувати тварин і знизила б використання антибіотиків.

Технологія MastiLine дозволяє визначати мастит ще на прихованій стадії, до появи видимих ​​симптомів. Це можливо завдяки визначенню та підрахунку соматичних клітин, які сигналізують про розвиток маститу.

Сенсори будуть впроваджені в доїльне обладнання зацікавлених виробників. За планом перші сенсори будуть випущені вже в 2017 р.

Ключові слова: молоко, стартап

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее

1
0