Спецможливості
Новини

Три влучні постріли фортуни

05.06.2008
755
Три влучні постріли фортуни фото, ілюстрація
Три влучні постріли фортуни

Виставка “Агро”, напевно, і не була б провідним сільськогосподарським форумом України, якби на ній не відбувався розіграш призів серед передплатників “Пропозиції”. Отож, і нинішнього року епіцентром виставкового дійства на короткий час знову став майданчик перед стендом “Пропозиції”, де хто з дозвільною цікавістю, а хто й, затамувавши подих, спостерігав за витівками лототронної долі.

Перш ніж розповісти про цьогорічних призерів, укотре нагадаємо нашим читачам засади участі в розіграші. Для початку читач мав вирізати з журналу i надіслати на адресу редакції заповнений купон передплатника та поштову передплатну квитанцію. Таких листів “Пропозиція” одержала понад чотири тисячі. Потім попереднє жеребкування, що відбулося у редакції, визначило десятьох претендентів, яких i було запрошено до Києва для безпосереднього розіграшу між ними трьох суперпризiв.
Розіграш відбувся 5 червня. Рукою фортуни водив головний редактор “Пропозиції” Олег Єрмоленко, тож у чесності і неупередженості розіграшу сумніватися не доводилося. За дійством спостерігали численні учасники виставки, керівники підприємств-рекламодавців, а також представники телебачення, радіо і преси.
Як і завжди, розігрувалися три головні призи та сім заохочувальних. Заохочувальні складалися з джентльменського набору прихильника кращого агробізнесового журналу України: футболки, кепі, “Переліку пестицидів та агрохімікатів”, “Атласу бур’янів”, “Атласу шкідників”, професіонального пакета насіння від “Бейо Заден”, гербіцидів Пантера від компанії “Кромптон” та Гроділ Ультра від “Байєр КропСаєнс”.
Суперпризи було надано старими добрими друзями “Пропозиції” — компаніями “АгроРось” (польовий обприскувач), “Вишевичі Агромаштехніка” (дискова борона БДН-1,8) та “Байєр КропСаєнс” (10 кг фунгіциду Фалькон).
Процедура розіграшу тривала недовго, проте народила кілька несподіванок. Кажуть, двічі в одну ріку ввійти неможливо. Проте фермер з села Майорівка Новобузького району Миколаївської області Сергій Литвинов спростував це твердження: другий рік поспіль примудрившись виграти той самий приз — дискову борону БДН-1,8. І не знав Сергій Степанович — радіти йому такому щастю чи сумувати (навіщо, мовляв, у господарстві стільки борін?!), та на виручку прийшла дружина. Вона повідомила, що має власне, окреме фермерське господарство, тож борона знадобиться їй.
Іншою несподіванкою стало те, що приз з фунгіцидом Фалькон виграв Петро Мельник — студент Львівського аграрного університету. Здавалося, фортуна схибила, бо не про отрутохімікати мав би мріяти справжній студент. Та не так сталося, як гадалося: фортуна знала, що робила. Наш Петро Мельник виявився не просто студентом, а й, за сумісництвом, головним інженером великого сільгосппідприємства на рідній Тульчинщині (Вінницька область).
Нарешті, третій приз — польовий обприскувач від АТ “АгроРось” — дістався представниці НДВАП “Мак України” Тетяні Сафронюк.
А тепер надамо слово кільком дійовим особам розіграшу, які відгукнулися на прохання кореспондента журналу поспілкуватися з читачами.
Едуард Муляр, менеджер з технологій зернових, олійних культур та протруєння насіння компанії “Байєр КропСаєнс”:
“Ми надали в якості призу фунгіцид Фалькон. Він містить три діючі речовини системної дії і є, без перебільшення, найсильнішим на ринку України. Це визнають і дружні нам конкуренти. Проте Фалькон лише вводиться на наш ринок, тому ми працюємо над тим, щоб люди про нього знали краще, щоб за допомогою “Пропозиції” чутка про нього рознеслася по всій Україні. Нехай люди пробують, пересвідчуються в якості препарату, а тоді вже й купляють його у потрібних кількостях. Ми ж у Фальконі впевнені, його знає вся Європа. Він визнаний як №1 у застосуванні на зернових, бо вирішує проблеми з мікотоксинами. Фалькон контролює на 100% фузаріоз колосу, що є дуже важливим при експорті зерна. Щоправда, нинішнього року про експорт зерна нам говорити не доведеться, однак у перспективі цей препарат нашому ринку буде потрібний”.
Петро Мельник, студент Львівського аграрного університету:
“Наше господарство колись було колгоспом, потім — ТОВ, яке, врешті, збанкрутіло. Потім з’явився інвестор, змінилося керівництво. Цей інвестор — родом з нашого села, тут проживають його батьки, отож він узяв в оренду 95% паїв господарства. Але постала проблема: у селі немає інженера. А я саме виявляв щодо цього бажання — отак ним і став.
Цього року я закінчую Львівський аграрний університет за спеціальністю механізація сільського господарства. У господарстві техніка залишилася уся стара. Зараз прикупляємо потроху нові знаряддя — культиватори, дискові борони, а надалі парк будемо оновлювати повністю. Принаймні, наш інвестор має такі плани”.
Петро Євич, голова правління АТ “АгроРось”
"Цей рік надзвичайно складний для хліборобів: така зима буває раз на сто років. У нас в “АгроРосі” вимерзло близько 2000 га озимої пшениці, а також 600 га озимого ріпаку, насіння якого було куплене за кордоном. І це надзвичайно ускладнило фінансовий стан підприємства. Тому говорити про те, що все покращується, нині важко. Проте опускати руки ми не можемо. Площі пересіяли кукурудзою і соняшником, на які нині маємо великі надії.
Що ж до реалізації засобів захисту рослин, то цього року в результаті розширення посівів ярих культур був великий попит на гербіциди, зокрема, під кукурудзу й цукрові буряки. Звісно, через відсутність озимої пшениці маємо певні труднощі з реалізацією інсектицидної групи. Але треба вже думати про врожай наступного року — готувати насіння, запасатися протруйниками”.
Ось так живуть герої наших розіграшів — їх переможці і спонсори. А “Пропозиція” живе своїм редакційним життям: шукає для читачів нові теми, готує нові розіграші. Тож читайте “Пропозицію” і вірте у свою вдачу!

Інтерв'ю
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0