Спецможливості
Новини

ТОП-20 країн-імпортерів українських зернових

18.04.2017
2807
ТОП-20 країн-імпортерів українських зернових фото, ілюстрація
Першу десятку країн-лідерів по імпорту українських зернових очолює Єгипет. У минулому маркетинговому році ця країна купила 4 704 тис. т зерна

За підсумками 2016 року Україна займає 6-е місце в світі з торгівлі пшеницею і 4-е місце з експорту кукурудзи. Країна експортує 12% світового ринку зерна. Таку статистику наводить заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова.

За минулий маркетинговий рік Україна експортувала 39 млн т зернових. У поточному заплановано рекордні обсяги - до 41 млн т. Продукція АПК України експортується до 190 країн світу. При цьому основна частина експортованих зернових розподіляється між двадцяткою країн, пише propozitsiya.com з посиланням на elevatorist.com.

Першу десятку країн-лідерів по імпорту українських зернових очолює Єгипет. У минулому маркетинговому році ця країна купила 4 704 тис. т зерна. Друге місце займає Іспанія з показником 3951 тис. т, а третє - Китай, куди експортували 3062 тис. т зернових.

Двадцятка країн експортерів за підсумками 2015/16 роках:

Однак в поточному МР, за інформацією Мінагропроду, експортна географія дещо змінилася.

Україна продовжує співпрацювати з традиційними партнерами, такими як Єгипет, Китай, Іспанія, але також активно ведеться робота над просуванням і збільшенням частки вітчизняної продукції на нових ринках.

Так, наприклад, за результатами 2016 року Індонезія перемістилася на четверту позицію в топ-10 в рейтингу найбільших покупців українського зерна.

У 2016 році Україна налагодила експорт пшениці і кукурудзи в Індію, яка в попередні роки майже не купувала зернові в Україні. Обсяг експорту вітчизняного зерна в цю країну за вартістю склав $316 млн або 5,2% в загальному експорті всієї української пшениці. Як результат - п'яте місце в топ-10 імпортерів.

Крім того, значно збільшилися поставки українського зерна в Таїланд, Іран і Бангладеш, які за результатами 2016 року, також увійшли в топ-10 найбільших покупців українського зерна.

Ключові слова: АПК, експорт, зернові

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0