Спецможливості
Новини

Тепер страхувати сільгосппродукцію будуть по-новому - Нацкомфінпослуг

04.09.2016
1104
Тепер страхувати сільгосппродукцію будуть по-новому - Нацкомфінпослуг фото, ілюстрація
поле зерна

1 вересня Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг ухвалила нову редакцію проекту Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Про це повідомляє Agravery

Член комісії Олександр Залєтов на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Україна знаходиться в зоні ризикового землекористування, коли постійно існують ризики небезпечних природних явищ та несприятливих погодних умов.

Вплив цих ризиків на результати сільськогосподарського виробництва призводить до значних (до 70% у 2003 році) втрат врожайності, що загрожує стабільності сільськогосподарського виробництва та сталому розвитку аграрного сектора економіки.

Член Національної комісії з регулювання ринків фінансових  послуг Олександр Залєтов додав, що без державної підтримки такий загальновизнаний ефективний механізм управління ризиками в сільському господарстві як агрострахування все ще знаходиться в Україні на початковому рівні розвитку.

Крім того, нерозвиненість системи агрострахування призводить до того, що сільгоспвиробники вимушені відмовлятися від глибокої спеціалізації як ефективного механізму господарювання та диверсифікувати ризики виробництва шляхом ведення кількох видів діяльності.

Водночас, повідомив Залєтов, для забезпечення належного рівня продовольчої безпеки в країні, держава вимушена регулярно вдаватися до заходів фінансової допомоги потерпілим сільгоспвиробникам. Витрачаючи значні кошти з державного бюджету, держава покривала лише 10-20% понесених сільгоспвиробниками збитків.

Для розв’язання проблеми пропонується прийняти новий проект Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", яким змінюються концептуальні підходи щодо державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, та пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон №4391.

Інтерв'ю
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0