Сирний ринок України: огляд і можливості
За січень-серпень 2016 року Україна відправила на експорт 4,798 тисячі тонн сирів, що перевищило минулорічні показники. Але в грошовому еквіваленті, згідно з даними Державної фіскальної служби (ДФС), експорт всіх видів сирів скоротився на 10% - до $13,757 млн.
Про це повідомляє РБК-Україна
Експорт сиру знизився через зменшення поголів'я дійних корів у 2016-му на 9%, а також втратою російського ринку збуту. Але якщо українським виробникам вдасться стабільно закріпитися на ринку молочних продуктів Єгипту, то він практично повністю заповнить експортні втрати на 45-50%.
Як повідомляють у раді з питань експорту продовольства (Ukrainian Food Export Board, UFEB), щорічно Єгипет і Алжир закуповують молочні продукти (казеїнати, сухе молоко, масло) на суму понад $1,5 млн.
Основними країнами-імпортерами українських сирів є країни СНД. До початку вересня в Молдову поставили молочного продукту більш ніж на $4 млн (29,13%). У Казахстан відправлено українських сирів на $6,9 млн (49,8%).
За період з січня по серпень 2016 року імпорт сирів в Україну збільшився на 31,55% (4,3 тис. тонн). Це становить $17,72 млн у грошовому еквіваленті.
Експерти вважають,що Україна має всі потужності для розширення експортних можливостей. Для цього в першу чергу необхідно проводити необхідний контроль якості продукції, налагоджувати логістику, забезпечувати ферми обладнанням, що забезпечує збереження всіх поживних речовин молока при транспортуванні.