Сіднейські вчені створили робота-пастуха
Вчені Австралійського центру польових роботів (АЦПР) в Сіднейському університеті розробили SwagBot - робота, який стежить за худобою і вівцями, може без проблем переміщатися по нерівному рельєфу і допомагає заганяти тварин в вигони або направляти в сторону пасовищ. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.
За словами глави центру професор Салаха Суккарі, робот-пастух працює без постійного нагляду, і тварини добре на нього реагують. Він може стежити за станом пасовищ і знаходити найбільш оптимальне місце для випасу тварин.
Крім того, чотириколісний робот також може буксирувати причепи навколо ферми. Швидкість у нього невисока, але він може пересуватися по будь-якого типу місцевості, долати болота, колоди і переносити раптові перепади погоди.
С. Суккарі і його команда розробників планують розширити функціонал робота і додати до нього датчики, які дозволять постійно стежити за станом тварин на полях. SwagBot зможе визначити хворобу і травми тваринного на основі даних про температуру тіла або аналізуючи ходьбу. За словами професора, впровадження датчиків може зайняти кілька місяців.
Поки невідомо, яким чином фермери зможуть контролювати або налаштовувати робота, і який у нього буде підсумковий функціонал. Уже відомо, що потрібно буде задавати межі, щоб вказати роботу, куди він може їхати, а куди ні.
Скоріш за все, робота спочатку потрібно буде налаштувати за допомогою комп'ютера або планшета, перш ніж відправляти в поле. Можливо, управляти роботизованим пастухом можна буде також за допомогою дрона.