Спецможливості
Агробізнес

Супер-трійка для осіннього гербіцидного захисту

10.09.2022
1227
Супер-трійка для осіннього гербіцидного захисту фото, ілюстрація

Пшениця є найпоширенішою культурною рослиною у світі та є основою раціону третини мешканців планети. Це одна з найстаріших одомашнених рослин і походить з важливого центру одомашнення як рослин, так і тварин — Родючого Півмісяця (територія Месопотамії або Межиріччя). ЇЇ у світі висівають на площах понад 200 млн га.

Озимі культури є чутливими до ураження бур’янами, хворобами й шкідниками, а також потерпають в останні десятиріччя від змін клімату. Потенціальні втрати врожаю пшениці від грибних хвороб, вірусів, шкідників і бур’янів у пшениці оцінюються, відповідно, у 16 %, 3, 9 і 23 %, тобто разом становлять близько 50 %. У Західній Європі втрати від грибних хвороб були тотожні з втратами від забур’янення, демонструючи підвищення шкідливості хвороб із підвищенням рівня інтенсифікації виробництва. Саме впровадження передових технологій у захисті рослин зменшили потенційні втрати з 50 % до 29 % фактичних втрат, з яких 10 % припадає на грибні хвороби, 2 — на віруси, 8 — на шкідників і 8 % — на бур’яни. Загальні фактичні втрати врожайності пшениці сильно варіюються, від 14 % у Північно-Західній Європі до 35 % або навіть і більше в Центральній Африці, Південно-Східній Азії, СНД та Океанії. [Crop losses to pest. E.-C. OERKE, 2005]

Згідно наукових досліджень, у посівах сільськогосподарських культур зони Лісостепу України всього поширено 104 види бур’янів, що належать до 25 ботанічних родин. У посівах пшениці озимої було зареєстровано 40 видів бур’янів різних біологічних груп і класів.

Cередні потенційні та фактичні втрати врожаю в Європі та світі (станом на 2005 р.)

У посівах озимих культур в осінній період розвиваються переважно зимуючі види бур’янів, серед яких найпоширенішими є однорічні види. Найбільшу загрозу розвитку озимих зернових в осінній період становлять капустяні види, серед них талабан польовий, грицики звичайні, підмаренник ціпкий, сухоребрики, кучерявець Софії. Також через насиченість сівозмін соняшником та ріпаком і використання їх в якості попередника падалиця соняшнику (особливо стійка до Експрес™ 75, ВГ та ІМІ) і ріпаку теж можуть становити значну конкуренцію посівам. Падалиця ріпаку навіть зимує і конкурує з озимими й навесні. В деяких регіонах (в північно-східних областях) поширеним є метлюг звичайний, який проростає восени і чудово зимує. Використання гербіцидів восени (з практичного досвіду) показує збільшення врожаю від 0,35 до 0,85 т пшениці на гектарі. Крім того, відсутність осіннього контролю бур’янів створює сильну конкуренцію навесні, відразу забираючи значну частину мінеральних добрив (до 65–70 % азотних добрив з першого весняного підживлення), вологи з ґрунту і сонячного світла в масивах озимих культур.

Конкурентною перевагою гербіциду Калібр® є висока ефективність проти бур’янів, які «цвітуть фіолетовим та червоним кольорами»

Компанія «ФМС Україна» має декілька гербіцидних рішень для вирішення майже всіх ситуацій із забур’яненістю на полі без шкідливого впливу на культурні рослини та ризику обмеження сівозміни. І, що дуже важливо, — за розумні гроші!

Еллай Супер® — завдяки високій селективності використовується в осінній період (від стадії 3-х листків у культури) для контро­лю падалиці ріпаку, соняшнику та комплексу інших дводольних (у т. ч. зимую­чих видів бур’янів на початковій стадії вегетації), для того щоб вони не ставали конкурентами озимій пшениці та озимому ячменю в їхній найчутливішій фазі розвитку.

Рекомендовано використовувати гербіцид Еллай® Супер один раз на сезон. Максимальна норма використання протягом року повинна становити не більше 15 г/га.

Пересів зернових колосових слід проводити тільки зерновими колосовими.

За значної забур’яненості, особливо багаторічними бур’янами, та за несприятливих погодних умов рекомендується використовувати максимальну норму виливу робочого розчину та обов’язково додавати ПАР Тренд® 90 — 0,25–0,3 л/га.

Переваги використання Еллай Супер® восени:

застосовується вже з 3-х листків зернових;

ефективний захист посівів за доступні кошти (низька вартість гектарної норми);

виражена ґрунтова дія;

можливість використання в осінній період проти зимуючих бур’янів та падалиці ріпаку;

Еллай® Супер проявляє високу ефективність проти видів осотів;

під час осіннього застосування, маємо менше навантаження на техніку й персонал у напружений весняний період, за рахунок пролонгованої ґрунтової дії гербіциду;

забезпечення комплексного захисту (сумісний з іншими пестицидами та рідкими добривами);

можливість висівати наступні культури в сівозміні без обмежень;

ефективний від 5 °С;

контроль осоту рожевого;

низька норма застосування;

сучасна формуляція — заощадження коштів на транспортуванні та зберіганні;

зручне приготування робочого розчину та відсутність неприємного запаху.

Якщо ж бур’яни вже з осені переростають, серед них наявні маки, сокирки, волошки, перерослі хрестоцвіті види, то варто обирати інший продукт — Калібр® від компанії FМС. Це універсальний селективний гербіцид, що контролює широкий спектр бур’янів. Завдяки збалансованому високому вмісту діючих речовин (трибенурон-метил, 250 г/кг, тифенсульфурон-метил, 500 г/кг), застосовуючи Калібр® ви отримуєте відмінний контроль таких видів, як лобода біла, амброзія, дурман, гірчаки, осоти, нетреба, щириця, редька, гірчиця, ромашка, калачики, кропива, грицики, всі види хрестоцвітих, падалиця звичайного соняшнику та ріпаку та інші види. Конкурентною перевагою гербіциду Калібр® є висока ефективність проти бур’янів, які «цвітуть фіолетовим та червоним кольорами». До них належать мак дикий, волошка синя, фіалка триколірна, сокирки польові та види вероніки, які найпоширеніші у північних і західних областях.

Озимі культури є чутливими до ураження бур’янами, хворобами й шкідниками, а також потерпають в останні десятиріччя від змін кліматуОзимі культури є чутливими до ураження бур’янами, хворобами й шкідниками, а також потерпають в останні десятиріччя від змін клімату

Часто трапляється, що під час гербіцидної обробки за мінімального обробітку на полі є осоти, які відросли з кореневища. І тут гербіциду Калібр® немає рівних, адже трибенурон-метил є еталоном у контролі осотів. Після застосування гербіцидів Калібр® вам не потрібно «ламати голову», яка культура буде наступною ланкою сівозміни — діючі речовини швидко розкладаються у ґрунті і не несуть жодних ризиків післядії навіть у зонах недостатнього зволоження. Можна висівати будь-яку культуру — соняшник, сою, кукурудзу, ріпак озимий та ярий, цукрові буряки тощо.

Вагомою перевагою Калібр® є й те, що у разі осіннього застосування в нормі 60 г/га гербіцид дуже сильно пригнічує метлюг звичайний, що в комплексі з контролем інших дводольних бур’янів забезпечує агровиробникам із північно-східних та інших областей, де поширений метлюг, чудовий конт­роль найширшого спектра бур’янів.

Падалиця ріпаку може становити значну конкуренцію посівам озимих зернових

Комплекс характеристик гербіциду не прив’язує агронома до вузького вікна застосування за фазою розвитку чи погодних умов. Гербіцид можна застосовувати вже з фази 2–3 листків та за середньодобових температур від 5 °С. І попри те, що Калібр® у своєму складі не містить антидоту, він, навіть за складних погодних умов, не проявляє фітотоксичності на культурні рослини. Компанія FМС рекомендує застосовувати Калібр® нормою 40–60 г/га в баковій суміші з 0,25–0,3 л/га ПАР Тренд 90.

Ми, як співробітники компанії FMC, можемо з радістю декларувати, що Експрес-технологія вирощування соняшнику з кожним роком поширюється все на більші площі і станом на 2021 рік становить близько 1,2 млн га. Але в більшості випадків соняшник виступає попередником для озимих зернових культур, і за теплої погоди у післязбиральний період ми отримуємо сходи стійкої до Експрес™75, ВГ падалиці соняшнику вже в осінній період. З цього року компанія FMC може запропонувати рішення для вирішення і цієї проблеми — гербіцид Фаместра®!

Трибенурон-метил є еталоном у контролі осотів

Діючі речовини гербіциду Фаместра® належать до групи АЛС інгібіторів:

  • флорасулам, 600 г/кг — триазолпіримідини, група B2 за FRAC;
  • трибенурон-метил, 200 г/кг — сульфонілсечовини, група B2 за FRAC;
  • норма застосування становить 25–30 г/га + ПАР Тренд® 90, 0,25–0,3 кг/га, починаючи з фази 3-х листків пшениці та ячменю. Продукт ефективний вже від 8 °С. Видимі симптоми з’являються через 3–4 дні після внесення гербіциду, а повна загибель бур’янів настає через 15–25 днів
  • Проникаючи в бур’ян, діючі речовини Фаместра® легко поглинаються та переносяться як ксилемою, так і флоемою до місць дії у точках росту. Вони пригнічують ацетолактатсинтазу — ключовий ферменту синтезу амінокислот із розгалуженим ланцюгом, зокрема ізолейцину, лейцину та валіну. Клітини бур’янів у точках росту втрачають можливість до поділу, внаслідок чого припиняється ріст рослин бур’янів і тому вони не здатні створювати конкуренцію культурній рослині.

Вагомою перевагою продукту є потужний контроль падалиці ріпаку, соняшнику ІМІ та стійкого до Експрес®, підмареннику чіпкого (в т. ч. перерослого).

До інших переваг можна віднести:

  • Контроль широкого спектру дводольних бур’янів, види осотів включно
  • Контроль інших проблемних бур’янів на ранніх фазах розвитку – фіалки польової, сокирок польових, рутки лікарської і ін.
  • Висока біологічна ефективність проти бур’янів, стійких до 2,4Д та МЦПА
  • Висока селективність до культурних рослин. Широке технологічне вікно у строках застосування. Можливість застосування у широкому діапазоні температур повітря і вологості. Застосування у всіх типах сівозмін без обмежень.
  • Низька норма витрати препарату на гектар.

Обирайте гербіцидне рішення від компанії FMC для вирішення проблем забур’янення на полі. У нашому портфоліо обов’язково знайдеться продукт для вас — Фаместра®, Калібр® чи Еллай® Супер, супер-трійка для осіннього гербіцидного захисту!

Володимир Салієнко, менеджер, компанія «ФМС Україна»

Ключові слова: FMC, гербіциди, бур'яни

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки

1
0