Спецвозможности
Новости

Стриманий оптимізм

13.02.2013
1013
Стриманий оптимізм фото, иллюстрация

На початку року однією з основних тем на засіданні Кабінету Міністрів стали прийдешні весняно-польові роботи. Урядовці, оцінюючи перспективи врожаю’2013, випромінювали стриманий оптимізм.

О. Рижков
o.ryzhkov@univest-media.com

Безумовно, проблем в агрогалузі — безліч. Навіть простий їхній перелік займе чималу журнальну площу. Власне, кожен із читачів у змозі самотужки написати змістовний і вельми розлогий опис об’єктивних і суб’єктивних негараздів, що стають на заваді високоврожайному господарюванню. За останні десять років близько 400 сіл в Україні залишилося без людей! Це, звісно, неприпустиме явище.
Міністерство аграрної політики та продовольства України визначає як один із своїх пріоритетів на найближчі роки збереження українського села як такого. Наразі багато йдеться про паралельні світи, в яких живуть Уряд і український народ. В урядовому світі ознак «покращення» дедалі більшає, в народному — спостерігається істотне погіршення. Звісно, агросектор не може бути аж надто відірваним від іншого економічного буття. І аграрії у черговий агроcезон вступають із традиційною тривогою. Проте, порівнюючи стан справ у галузі-годувальниці з іншими, розумієш, що песимістичний сценарій розвитку ситуації на вітчизняних ланах малоймовірний.
Утім, архітекторами успіхів сільськогосподарської галузі можна по праву назвати саме вітчизняних сільських трударів і компанії — постачальники добрив, засобів захисту рослин і техніки. «Зодчество» ж держави у цій царині здебільшого викликає в аграріїв скептичні посмішки. Одначе хай там як, а очільники агрогалузі, на відміну від своїх колег з інших міністерств, можуть дозволити собі посмішки бодай на передсезонний період. Триває спільна робота профільного міністерства та наукових установ щодо постійного моніторингу стану посівів озимих культур, відпрацьовується структура посівів ярих зернових культур, яка передбачає оптимізацію площ кукурудзи на зерно, пшениці, ячменю, вівса, гороху, сої, соняшнику, круп’яних культур, вживаються заходи щодо створення належних страхових запасів насіння ярих культур.
Відповідно до спільного наказу Міністерства аграрної політики та продовольства і Державного агентства водних ресурсів України, передбачено до 1 квітня підготувати зрошувальні системи на площі 820 тис. га, а також до 1 червня — осушувальні системи на площі 2,8 млн га.
Знайдено порозуміння між Урядом і виробниками добрив. Домовленість стосується непідвищення ціни на добрива виробниками в період пікового попиту. Також буде запроваджено постачання добрив сільгоспвиробникам на форвардних умовах. Наразі триває робота над тим, щоб частково профінансувати виробникам добрив авансові платежі задля забезпечення ритмічних поставок і стабільних цін.
   55-мільйонна цифра зернового валу’2013 неодноразово лунала у засобах масової інформації на початку року. Реально? Відповімо позитивно. А от відповідь на питання, «всупереч чи завдяки буде досягнуто такий урожай» — відчутно складніша. Нехай селянам допомагає природа і не заважають законотворці!

Интервью
С февраля этого года подразделение Crop Science компании «Байер» в Украине возглавил Франк Хатке, который одновременно занимает должность руководителя регионального маркетинга в странах Центральной и Восточной Европы и недавно приехал в... Подробнее
Считается, что для украинского элеватора хороший показатель - 3 оборота за сезон (это когда элеватор мощностью единовременного хранения 50 тыс. т за сезон переваливает 150 тыс.). Элеватор «Агродар-Бар», расположенный в селе Межлесье... Подробнее

1
0