Спецможливості
Новини

Стратегія розвитку сільського господарства до 2030 року: 7 цілей

10.06.2024
417
Стратегія розвитку сільського господарства до 2030 року: 7 цілей фото, ілюстрація

Мінагрополітики України спільно з проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA) презентували Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Вона передбачає чітке визначення пріоритетів та створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства та сільських територій України. Стратегія розроблена з урахуванням потреби змін в агросекторі, зокрема пов’язаних з наданням Україні статусу кандидата на вступ до ЄС та інших міжнародних зобов’язань.

Документ містить 7 стратегічних цілей, у кожну з яких включено візію та підцілі. Їх реалізація передбачається до 2030 року:

  1. Розбудова інклюзивної політики розвитку сільського господарства та сільських територій: інституційна спроможність.
  2. Гарантування суспільних потреб у високоякісних, поживних та безпечних харчових продуктах: досягнення продовольчої безпеки.
  3. Забезпечення стійкості сільськогосподарського сектору: підтримка стабільного та справедливого доходу виробників, підвищення їх конкурентоспроможності.
  4. Ефективне використання земель: розмінування, земельна реформа.
  5. Кліматично орієнтоване сільське господарство: пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптація до них.
  6. Модернізація аграрного сектору: розвиток переробки, інновації, цифровізація та обмін знаннями.
  7. Створення умов для розвитку сільських територій.

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0