Спецможливості
Новини

Середній агробізнес не зацікавлений в урядовій програмі компенсації вартості сільгосптехніки

25.04.2018
1278
Середній агробізнес не зацікавлений в урядовій програмі компенсації вартості сільгосптехніки фото, ілюстрація
Середній агробізнес не зацікавлений в урядовій програмі компенсації вартості сільгосптехніки

Середній аграрний бізнес в Україні не виявляє зацікавленість в участі у програмі часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, на реалізацію якої уряд в поточному році направив 945 млн грн. По це свідчать результати опитування серед аграріїв, у обробітку яких знаходиться від 500 до 5000 га землі, пише propozitsiya.com з посиланням на Всеукраїнську Аграрну Раду.

«Я в основному купую імпортну техніку, вітчизняну – дуже рідко. Якість вітчизняної техніки значно гірша», - зазначив Володимир Голованьов, власник ТОВ «Торецьке». Він також додав, що урядова програма компенсує вартість техніки лише на етапі купівлі.

«Але через її недостатню якість обслуговування вітчизняна техніка обходиться дорого», - сказав він.

За словами аграрія, минулого року ціни на техніку виросли рівно той відсоток, який мала відшкодовувати сільгоспвиробникам держава, тобто на 20%. Крім того, за словами сільгоспвиробників, перелік виробників техніки, які беруть участь в програмі, обмежений.

«Минулого року ми придбали три одиниці української техніки, по жодній з них не було компенсації. Просто тому, що цієї техніки не виявилось у переліку, затвердженому Міністерством аграрної політики і продовольства», - зазначив фермер Олексій Петров.

Інтерв'ю
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та

1
0