Спецможливості
Новини

Фахівці ФАО змоделювали можливі сценарії розвитку ситуації з АЧС

16.02.2017
1465
Фахівці ФАО змоделювали можливі сценарії розвитку ситуації з АЧС фото, ілюстрація
Від початку 2017-го африканська чума свиней зареєстровано 35 спалахів хвороби у 16 областях. Карантин наразі діє у 39 неблагополучних пунктах

Фахівці ФАО змоделювали можливі сценарії розвитку ситуації з АЧС в Україні. Згідно з їхніми результатами, цьогоріч промисловий сектор свинарства може втратити від 18,2 тис. до 1,5 млн голів свиней через АЧС (до 40% поголів’я). А присадибний - від 900 голів до 71 тис. свиней. Про це розповіла віце-президент Асоціаціації свинарів України Оксана Юрченко, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Вона зазначила, що прогнозувати ситуацію з АЧС практично неможливо. Звісно, кількість випадків зростатиме. Проте як і наскільки - передбачити складно. Наприклад, минулоріч ситуація була більш-менш стабільною аж до серпня, експерти навіть сподівалися, що хвороба призупинила поширення. Але за один місяць АЧС «наверстала» своє - кількість випадків, які зареєстрували, дорівнювала показникам 2015-го в цілому.  

Експерт додала: 2016-й показав, що проблема існує не лише у популяції диких кабанів і господарствах присадибників, а й у промислових підприємствах. Власне кажучи, в українських реаліях від хвороби не застрахований ніхто - ні ферма на 200 голів, ні господарство на 63 тисячі, як «Калита», вважає О. Юрченко.

«Африканка» перетворилася зі свинарської проблеми на загальнонаціональну. За підрахунками Мінагрополітики, у 2016-му  епіоозотія коштувала Україні $4,81 млн. З них $1,51 млн - втрати галузі і $3,3 млн - держбюджету. Через заходи з ліквідації та запобігання АЧС знищено більше 45 тис. свиней.

Від початку 2017-го африканська чума свиней (станом на 14 лютого) зареєстровано 35 спалахів хвороби у 16 областях. Карантин наразі діє у 39 неблагополучних пунктах.

Держпродспоживслужба разом з галузевими асоціаціями, Мінагрополітики та експертами міжнародних організацій працює над змінами до Інструкції щодо боротьби з АЧС та розробкою Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення заходів біологічної безпеки та збереження тваринництва в Україні». Робота ведеться і над впровадженням компартментів, які дозволять убезпечити промислові свиногосподарства, по сусідству з якими виявлений спалах АЧС. Підприємства з відповідним рівнем біобезпеки зможуть не лише зберегти своє поголів’я і залишитися в бізнесі, а й не припиняти експорт продукції за кордон.

Інтерв'ю
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0