Врятувати залишки врожаю-2018 в Білорусі може тільки небо
Такої посухи, як в 2018-му, в Білорусі не було вже 70 років! З початку квітня не було дощу. Це виходить два з половиною місяці.
За останніми даними, в Брестській області пошкоджено 52 тис.га посівів, в Гомельській від посухи загинуло 63,5 тис. га сільськогосподарських культур, в Гродненській області 38 тис. га зернових планується прибирати на сінаж, 30 тис. га посівів сільгоспкультур пошкоджено в Могильовській області , в Мінській області - близько 40 тис. га посівів зерновихпередает propozitsiya.com. Про це повідомляє «БелТА» з посиланням на міністра сільського господарства і продовольства Леоніда Зайця.
Засуха перетворила в вище названих районах Білорусі 70 гектарів озимих в пил, усі колоски до одного порожні. Збитки будуть підраховані пізніше, але вже і так зрозуміло, що витрати понесли серйозні, а зерна буде зібрано мало.
Надія тільки на дощ, більше врожай врятувати не може ніхто.
Навіть у приватних господарствах поливання городу перетворюється в щоденну нелегку працю: воду потрібно носити з колодязя, а її вже залишилося на півкільця.
Гідрологи кажуть, якщо так справа піде й далі, то пересохнуть не тільки копанки і колодязі, а й річки. На Гомельщині, наприклад, рівень деяких з них падає до 9 см на добу. Обміління досягло небезпечних значень на Дніпрі у Жлобині, Річиці та Лоєві, а також на Березині у Светлогорску і на Сожі біля Гомеля. Серйозні проблеми з річками і в Гродненській області: небезпечно обмілів Німан, зупинено судноплавство.
В ліс не можна ходити навіть за ягодами для онуків. Будь-яка необережність може привести до пожежі. Ягідники знають: по всій території Гомельської області введено тотальну заборону на відвідування лісів, штраф - до 25 базових. Білоруські вчені попереджають: ягід і грибів влітку і восени дійсно буде мало - все через ту ж посуху. У Гомельській, наприклад, області, катастрофічно знизився рівень грунтових вод, і це негативно позначилося на плодоношенні ягідників і грибів.
У сільських храмах на прохання віруючих зараз моляться про дощ, розповів «БелТА» начальник інформаційного відділу Білоруської православної церкви протоієрей Сергій Лепін. Офіційний представник католицької церкви Юрій Санько повідомив, що в католицьких парафіях теж моляться про дощ.
... Але посуха триває, і зупинити її, наприклад, на Гомельщині не в силах ні високі технології, ні зусилля аграріїв, ні молитви, ні навіть наказ губернатора. Врятувати залишки врожаю-2018 може тільки небо.