Спецможливості
Новини

Рятувальники почали штрафувати перших паліїв сухої трави

24.03.2021
875
Рятувальники почали штрафувати перших паліїв сухої трави фото, ілюстрація

Випалювання сухої трави завдає шкоди не лише навколишньому середовищу, а й здоров’ю людей, а тому заборонене в Україні. Попри посилення торік відповідальності за такі дії, подібні інциденти досі трапляються.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на racurs.ua.

Так, на Закарпатті двох осіб притягнули до адмінвідповідальності за випадки спалювання сухої рослинності на відкритих територіях, які сталися 21 березня, повідомляє прес-служба ДСНС.

Перший інцидент стався в урочищі Кірпічний, розташованому в селі Дубрівка Іршавської територіальної громади. Тут під час риболовлі місцевий житель вирішив підпалити суху траву на березі сільського ставка. Площа пожежі, яку ліквідували вогнеборці, становила 0,02 га.

Інший випадок стався в урочищі Кичира, розташованому на території Міжгірської територіальної громади. Там місцевий житель вирішив позбутися сухої рослинності шляхом її спалення. Пожежу помітили випадкові перехожі й викликали вогнеборців, котрі ліквідували займання на площі 0,02 га.

Палії сплатять у держбюджет понад 6 тис. грн.

Згідно із нормами законодавства, паліям сухої трави та листя загрожує штраф в розмірі до 153 тис. грн, а в разі тяжких наслідків для природи — тюремне ув’язнення на строк до п’яти років.

Рятувальники наголошують, що спалювання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях завдає шкоди не лише навколишньому середовищу, а й здоров’ю людей.

Нагадаємо, в Україні нещодавно посилили відповідальність за дії, які призводять до лісових пожеж.

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0