Спецможливості
Новини

Щоб зберегти сільське господарство, Україна має експортувати 6 млн т агропродукції щомісяця, – Микола Сольський

24.10.2023
548
Щоб зберегти сільське господарство, Україна має експортувати 6 млн т агропродукції щомісяця, – Микола Сольський фото, ілюстрація

Тимчасовим чорноморським коридором Україна вже змогла експортувати майже 700 тис. тонн зерна. За час його роботи в порти зайшло 38 суден, вийшло понад 30, звичайно не усі вони з зерном. Але найбільше продукції зараз експортується Дунаєм через Румунію, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський виступаючи під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства в Люксембурзі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Він також повідомив, що у вересні через дунайські порти експортували майже 2,3 млн тонн агропродукції. У серпні цей показник був дещо вищий – 2,4 млн тонн. Загалом весь експорт аграрної продукції у вересні склав 3,6 млн тонн. Міністр наголосив, що таких обсягів недостатньо для вивезення всієї передбаченої до експорту агропродукції. 

«Ми маємо експортувати близько 6 млн тонн на місяць, щоб зберегти наше сільське господарство, як ключову галузь економіки. Забезпечити такий обсяг транспортування можна лише відновивши повноцінну роботу глибоководних портів Великої Одеси. Ми бачимо тенденцію до збільшення кількості кораблів які виходять з наших портів. Сподіваємося вона збережеться», – підкреслив Микола Сольський.

Він також зазначив, що введені Єврокомісією обмеження на окремі види української агропродукції не вплинули на стабілізацію цін, як того очікували деякі прикордонні країни. Ціни і надалі продовжують знижуватись. 

«На це впливає чимало чинників, зокрема, високі врожаї в Бразилії та Австралії. Очевидно, що ключову роль у зниженні цін грає не українське зерно», – наголосив Микола Сольський.

Він також нагадав, що для забезпечення безперебійного експорту Україна  розробила новий механізм. Йдеться про ліцензування окремих видів аграрної продукції, до експорту якої виникало найбільше питань. Процедура передбачає видачу ліцензії від Українського Уряду протягом 30-ти днів з дня отримання заявки на експорт. Протягом цього часу Україна інформує Європейську комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт. Без погодження цієї країни ліцензія на експорт з України не видається.

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0