Спецможливості
Новини

Сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, – Данкевич

04.03.2020
658
Сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, – Данкевич фото, ілюстрація

Для українських ґрунтів настає дуже небезпечна ситуація. В умовах посухи проблема їх деградації може набути ознак екологічної катастрофи.
У світі площа зрошуваних земель щорічно збільшується на 1%, а в Україні за два десятиліття вона зменшилася на 70%, повідомляє доктор економічних наук Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "Економічну правду".

Наприклад, ефективність прибавки врожаю від вирощування олійних культур на поливі в порівнянні з середніми показниками становить 0,69 т/га. При цьому в разі вирощуванні сої на поливі прибавка врожаю є найвищою – 0,94 т/га, тоді як соняшнику – 0,49 т/га. Зараз у світі зрошується близько 270-300 млн га. Поливні землі забезпечують 40% світового виробництва продовольства, займаючи лише 18% площі сільгоспугідь.

«В Україні площа наявних зрошуваних земель, за даними Державного агентства водних ресурсів, – близько 2,17 млн га, з яких власне зрошується лише чверть – 505 тис. га. Чому в Україні не розвивається система зрошення? Фінансувати будівництво або відновлення зрошувальних систем – це дорого», – пояснив експерт.

За його словами, розширення зрошуваних площ обійдеться сільгоспвиробнику приблизно $ 2,6 тис. на га.

Незважаючи на відчутні збитки, які аграрії отримують від посух, сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в зрошувальні системи, тому що в умовах дії мораторію на продаж землі, близько 90% сільгосппідприємств працюють на орендованій землі.

«Невпевненість у тому, що завтра можна буде продовжити господарство на орендованих землях і неможливість купити їх у рамках чинного законодавства, стримують наміри вкладати кошти в довгострокові проекти, одним з яких є модернізація, відновлення або розширення зрошувальних систем», – підсумував учений.

 

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0