Спецможливості
Новини

З початку наступного року в Україні вступить в силу Закон про консолідацію земель

01.09.2018
1221
З початку наступного року в Україні вступить в силу Закон про консолідацію земель фото, ілюстрація

Закон №2498-VIII про колективну власність на землю опублікували в офіційному парламентському виданні «Голос України», передає propozitsiya.com  з посиланням на видання «Голос України». Документ набуде чинності 1 січня 2019 року.

Документ передбачає, що з початку 2019 року землі припинених колективних с/г підприємств (крім тих, які в той час будуть знаходитися в приватній власності) вважаються власністю тергромад, на території яких розташовані. На підставі цього закону можна зареєструвати право комунальної власності на такі землі.

·   Крім того, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваного паю або його спадкоємець не оформив право власності, то вважається, що він відмовився від отримання земельної ділянки. Але якщо спадкоємець не зміг оформити документи з поважних причин, суд може дати додатковий час на це.

Якщо цього не відбулося, пай передається в комунальну власність тергромад як безхазяйний. Протягом семи років його можна буде передавати в приватну власність.

У разі якщо власники паїв після розподілу земель, що підлягають паюванню, до початку 2019 роки не прийняли рішення про розподіл інших земель, які залишилися в колективній власності колективного с/г підприємства, кооперативу, які не припиненого як юрособа акціонерного товариства, то розподіл таких земель проводять з згоди більшості відповідно до закону. Організувати розподіл таких земель повинен сільський, селищний чи міський рада. Завершити процес потрібно до початку 2025 року.

У Земельному кодексі передбачили, що земельні ділянки сільгосппризначення можна використовувати для товарного с/г виробництва без зміни цільового призначення земель.

Крім того, власники земельних ділянок можуть обмінюватися ними. Основна умова – вартість земель повинна бути приблизно рівною з допустимою різницею до 10%.

Обмінюватися можна навіть орендованими ділянками, і не завжди потрібна згода власника. Так, власники і орендарі земель в межах масиву можуть укласти договори на оренду або суборенду зі збереженням відповідних термінів. При цьому орендар залишається відповідальним за виконання договору оренди. Власнику земель треба повідомити про таке рішення.

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее