Ринок насіння в Україні перенасичений, але не знято питання якості
На сьогоднішній день ринок насіння в Україні існує і він навіть перенасичений. Але питання викликає якість цього насіння. Такий висновок озвучив директор ТОВ «П'ятидні» Валерій Діброва, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.
Фахівець підкреслив, що саме цей критерій насіння - його якість - був основним. Наразі на заводі, який очолює В. Діброва настільки чітко налаштовані датчики, що коли починається відхилення від норми на 2-3 мм, система автоматично зупиняється і не запуститься знову, доки не буде усунено причину збою.
Як розповів В. Діброва, на заводі силоси для зберігання насіннєвого матеріалу (8 шт. по 200 т кожен), обладнання, яке транспортує на підробку цей насіннєвий матеріал, придбане в українського виробника «ЛУБНИМАШ» (Полтавська область). Решту обладнання, яке працює вже безпосередньо з насінням, придбано у німецької компанії PETKUS Technologiе. Ззерноочисна машина, яка працює у двох режимах: потужність первинної очистки - до 80 т/год., друга очистка - до 10 т/год. Усі зернопроводи, зернотоки, норійне обладнання, трієрний блок, де відбувається калібровка насіння, - PETKUS. Обладнання для чистової доробки насіння не лише за розміром, але і за вагою (адже із сортувального столу важча фракція забирається на насіння, а легша відокремлюється, зазвичай на фураж) - компанії Cimbria (Данія). У PETKUS теж є така машина, але вона ще доволі нова і не відпрацьована, тому не відповідала тим вимогам, які ми висуваємо до якості насіння. Z-норії, які абсолютно не травмують зерно, обладнання для протруювання насіння, змішувачі, дозатори і комп’ютерне обладнання - теж компанії PETKUS.
Усе обладнання виставлене вертикально. Транспортерна лінія самоочищується, усі східці та підлога перфоровані, тому відходи виробництва падають вниз, де їх набагато легше зібрати.
Нагадаємо, у травні у с. П’ятидні Володимир-Волинського району Волинської області Президент України Петро Порошенко відкривав новозбудований насіннєвий завод ТОВ «П'ятидні».
Будівництво почалося у квітні 2016 року. Це зерновий комплекс: зберігання зерна до 20 тис. т одночасно, склади для підлогового зберігання насіннєвого матеріалу. Поступово цей матеріал доробляється на заводі до стану готового насіння відповідно до заявок для реалізації.
На підприємстві виготовляється більшість культур, крім кукурудзи.