Ринок мікробних препаратів у найближчі роки досягне $5 млрд
Як можна різко підвищити продуктивність фермерських господарств в країнах, що розвиваються, зробивши крок до вирішення глобальної продовольчої проблеми? У науки вже є розробки та найновіші мікробні розробки, пише propozitsiya.com з посиланням на дослідник з Обурнского університету Алабами Естер Нгумбі, видрукованій на Project Syndicate.
За даними ООН, приблизно до 2050 року чисельність населення землі зросте до десяти мільярдів. Це створить серйозне навантаження на багато життєво важливих систем світу, особливо на сільське господарство. Яким чином фермери, а також незаможні виробники в країнах, що розвиваються, зможуть підвищити продуктивність сільгоспкультур, щоб задовольнити зростаючий попит на продовольство?
Ефективно годувати світ буде непросто, а такі життєво важливі «дрібниці», як зміна клімату, насильницькі конфлікти та доступність прісної води, тільки ускладнять цю задачу. Допомогти можуть нові методи ведення сільського господарства – використання даних, а також безпілотні літальні апарати для моніторингу стану сільгоспкультур. Однак один із найпотужніших стійких методів підвищення прибутковості полягає в ефективному використанні того, що вже є в землі.
Природні мікроби в грунтах допомагають поліпшити здоров'я сільгоспкультур і підвищити врожайність рослин. Однак нерозумне управління ґрунтами може призвести до втрати мікробного вмісту. Освіжаючи виснажені ґрунти цими корисними організмами, можна збільшити продуктивність фермерських господарств без використання дорогих матеріалів, таких як добрива і пестициди, і тим самим допомагаючи вирішувати складне завдання: годувати зростаюче людство і при цьому захищати навколишнє середовище.
Кілька стартапів вже працюють над можливостями використання потужностей мікробів. Наприклад, розташована в Сан-Франциско Biome Makers застосовує секвенування ДНК, щоб допомогти виноробам використовувати мікроорганізми для поліпшення якості і врожайності виноградників. Бостонська Indigo створює мікробні продукти, які допомагають рослинам витримувати посуху. Компанія у Флоріді Pathway Biologic розробляє мікробні продукти для використання в АПК.
Великі компанії теж вступають в гру. Наприклад, Bayer Crop Sciences продає лінійку продуктів на основі мікробів, в тому числі і засіб, який, як повідомляється, підвищує врожайність кукурудзи на 15%. Багато інших компаній також розробляють аналогічні продукти, які, як очікується, незабаром з'являться на ринку.
Навчальні заклади також беруть активну участь у дослідженнях, пов'язаних із мікробами. Наприклад, Університет Оберн досліджує вплив ґрунтових мікробів на ріст і стійкість кукурудзи і бавовняних рослин. Науковці говорять, що вже фіксували випадки, як рослини кукурудзи, вирощені в грунті, збагаченому певними бактеріями, розвивали кореневу систему, яка в три рази перевищує за розмірами кореневі системи рослин, вирощених на не оброблених бактеріями грунтах. Також доведено, що ці бактерії захищають урожай від посухи. Проводилися експерименти із затримування надходження води – у групі рослин, оброблених мікроорганізмами, й у контрольній групі. Після п'яти днів без води оброблені рослини залишалися високими і міцними, а необроблені зів'яли і засохли.
Робота над грунтовими мікроорганізмами в Оберні привела до отримання трьох патентів США, за якими кілька сільськогосподарських підприємств домагалися права на комерціалізацію продуктів, створених за даними технологіями. Додаткові заявки на патент були подані і в інших країнах, включаючи Аргентину, Болівію, Парагвай, Уругвай і Венесуелу. Створені на основі цих патентів технології можуть принести користь мільйонам фермерів і створити комерційні продукти, які генерують нові прибуткові джерела доходу.
Мікробні продукти стають усе привабливішими, оскільки вони складаються з природних організмів та їх використання не пов'язане з ризиками, що є у синтетичних хімікатів. Актуальна ринкова вартість цих продуктів становить $2,3 млрд, і очікується, що в найближчі чотири роки цей ринок виросте до $5 млрд.
Переклад Оксана Козак