Спецможливості
Новини

Референдум по землі - абсолютно безглузда ідея, - М. Мартинюк

26.05.2017
2302
Референдум по землі - абсолютно безглузда ідея, - М. Мартинюк фото, ілюстрація
Перший замміністра АПК Максим Мартинюк: "Проведення референдуму перед відкриттям ринку землі - це абсолютно безглузда ідея, хоча б тому, що власників сільськогосподарської землі налічується близько 7 млн, а людей, які мають виборче право, – понад 20 млн"

Проведення референдуму перед відкриттям ринку землі - це "абсолютно безглузда ідея, хоча б тому, що власників сільськогосподарської землі налічується близько 7 млн, а людей, які мають виборче право, – понад 20 млн". Так вважає перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, пише propozitsiya.com з посиланням на economics.unian.ua.

"Чому мешканці будинку мають вирішувати чи можуть люди в третьому під’їзді продавати свої квартири? Я не бачу ні логічної, ні правової можливості проведення такого референдуму. До того ж, депутати формулюють свої політичні заяви так, ніби вся земля перебуває у власності держави і пропонується вирішити чи може Україна її продавати. Це абсолютно не відповідає дійсності. 27 млн га землі перебуває в приватній власності. Який референдум?", - пояснив він.

Перший замміністра упевнений, що "правильний" запуск ринку землі має привести до оздоровлення всіх процесів, які відбулися за час дії мораторію, та нівелювання викривлень в українській аграрній моделі, спричинених цими обмеженнями.

"Ми не можемо собі дозволити не помічати проблем села хоча б тому, що там живуть 40% наших співгромадян", - додав він.

Також М. Мартинюк зазначив, що різні депутати, експерти та представники бізнесу висловлюють стосовно законопроектів, які стосуються ринку землі, своє бачення. Наприклад, одні пропонують зробити аж 17 кроків до відкриття, інші - прийняти 30 якихось законів тощо.

"Та я хочу відповідально заявити, що для запуску ринку землі всі необхідні закони вже прийнято – про кадастр, землеустрій. Законодавче підґрунтя закладено. Підтвердженням тому, що немає ніяких перешкод для функціонування ринку землі, крім мораторію, є той факт, що ринок оренди в Україні успішно і повноцінно функціонує. Чомусь, коли агрохолдинг бере землю в оренду, то не виникає проблеми з помилками в кадастрі, проблеми недосконалих процедур реєстрації, ніяких проблем взагалі. Але коли ми говоримо про ринок, то одразу виникають більш ніж сумнівні перешкоди, які не мають жодного відношення до реальності", - нагадує він.

Однак, при цьому експерт додав, що нормативно-правова база потребує часткового вдосконаленн. Наприклад, необхідно розібратися з "останньою глобальною корупційною проблемою", яка є в питанні розпорядження землею, – можливістю безоплатної приватизації до 2 га під особисте селянське господарство. Також потребує законодавчого врегулювання можливість проведення електронних аукціонів з продажу землі.

"Є питання, які необхідно вдосконалити, але вони всі можуть бути виписані в одному документі, який вимагає від нас Земельний кодекс, – законопроекті про обіг земель сільськогосподарського призначення. В ньому мають бути сформовані правила гри на ринку, визначені обмеження, окреслена роль держави як регулятора, а також внесені ці точкові зміни у законодавство. Але, я підкреслюю, – точкові", - підкреслив М. Мартинюк.

Розробка даного законопроекту перебуває на фінальному етапі: вже є текст документу, є модель, яка узгоджена з міжнародними партнерами. При цьому експерт наголосив, що МВФ не виставляв Україні жодних критеріїв щодо параметрів функціонування ринку землі. Найближчим часом планується обговорити модель ринку з широкою громадськістю. Коли буде зворотня оцінка агробізнесу і власників паїв, тоді вже можна буде фіналізувати текст і винести його на розгляд уряду.

Запустити ринок землі технічно можна вже з наступного року, додає М. Мартинюк. "Але все залежить від багатьох факторів. Припустимо, уряд розгляне проект закону і направить його до Верховної Ради. Далі парламент має його проголосувати. Вважаю небажаною ситуацію, коли ми вносимо до сесійної зали один текст законопроекту, а потім до нього додається безліч поправок, і він стає абсолютно іншим. У цьому питанні важливо бути монолітними", - підкреслив перший замміністра АПК.

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0