Спецможливості
Новини

«Раннє» зерно зібрали. Та чи буде земля для нового посіву?

11.08.2020
669
«Раннє» зерно зібрали. Та чи буде земля для нового посіву? фото, ілюстрація

Аграрії Полтавщини завершили збирання ранніх зернових і зернобобових культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.com.ua.

Із їхньої загальної площі 330,2 тисячі гектарів намолочено понад півтора мільйона тонн зерна. А середня врожайність сягнула 47,2 центнера з гектара, що на 2,1 ц/га більше, ніж торік.

Показник урожайності пшениці (48,9 ц/га) залишився фактично на рівні минулого року, а озимого ячменю «підскочив» одразу на 6,4 ц/га — до 51 ц/га.

Такі результати є, звісно, не рекордними для хліборобського краю з його родючими чорноземами, але досить пристойними та загалом «прибутковими» для хліборобів. Тим паче, що цьогоріч, на відміну від попередніх років, через посуху в багатьох «зернових» регіонах світу, скажімо, закупівельна ціна пшениці в розпал жнив не знижувалася, а, навпаки, підвищувалася. 

Однак навіть така нібито сприятлива цінова кон’юнктура не надто тішить аграріїв краю. Адже ще невідомо, чи буде куди кидати зібране ними сьогодні зерно і наступного року й, найголовніше, чи збиратимуть вони майбутні врожаї з орендованих нині площ після того, як землю почнуть продавати і купувати...

Депутат обласної ради, директор СТОВ «Агрофірма «Оржицька» Валентин Несен звертає увагу на те, що раніше, продаючи вирощене збіжжя, колеги-аграрії одразу вкладали гроші в нову техніку, впровадження сучасних технологій, будівництво молочнотоварних ферм, переробних комплексів тощо. А нині змушені відмовлятися від цього, щоб акумулювати кошти на придбання землі...

Тим паче за умов, коли з наближенням «години Ч» активізувалися спритники, котрі прагнуть «прихватизувати» чужу земельку за рейдерськими схемами. 

«Та якщо не буде землі, то вся наша техніка перетвориться на купу металобрухту, а ферми — на руїни», — зауважує Валентин Несен.

Ключові слова: зерно, жнива, ринок землі

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
Валерій Давиденко, народний депутат України
Чутки про відставку Кутового, підтримка кооперативного руху і малих виробників ці та інші актуальні питання propozitsiya.com погодився висвітлити народний депутат України Валерій Давиденко. 

1
0