Спецможливості
Новини

Рада розширила можливості кредитування аграріїв

05.11.2021
613
Рада розширила можливості кредитування аграріїв фото, ілюстрація

Верховна Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. За ухвалення у другому читанні законопроєкту №3205-2, що регламентує діяльність нової структури, проголосували 262 народні депутати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

Мета діяльності Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві — підтримка малих і середніх сільськогосподарських підприємств, які мають у власності або орендують до 500 га землі сільгосппризначення. Для цього держава гарантуватиме виконання зобов’язань аграріїв за кредитними договорами.

За задумом авторів законопроєкту, створення Фонду покращить доступ суб’єктів господарювання, що займаються первинним виробництвом сільгосппродукції, до кредитних ресурсів, сприятиме розширенню виробництва, поліпшенню фінансового стану таких підприємств та підвищенню їхньої конкурентоспроможності.

Передбачено, що Фонд часткового гарантування набуде статусу небанківської фінустанови і отримає відповідну ліцензію, оскільки, за законом, надання кредитних гарантій належить до категорії фінансових послуг. Визначено, що статутний капітал Фонду формуватиметься за рахунок коштів державного бюджету і вкладів учасників.

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві надаватиме гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу за позикою. Такі гарантії діятимуть впродовж усього терміну дії кредитного договору, але не більше 10 років. Механізми кредитування будуть подібні тим, що передбачені програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Фонд гарантування пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Це має здешевити вартість кредитування аграріїв із нинішніх 20-22% до 15-17% річних (як в інших секторах економіки).

 

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0