Спецможливості
Новини

Як застосовувати регулятори росту при інтенсивному садівництві?

31.05.2017
2198
Як застосовувати регулятори росту при інтенсивному садівництві? фото, ілюстрація
На ринку України існують різні продукти, які працюють на утримання зав'язі, надають допомогу дереву при морозах або заморозках: амінокислоти різних формуляцій, добрива

На ринку України існують різні продукти, які працюють на утримання зав'язі, надають допомогу дереву при морозах або заморозках: амінокислоти різних формуляцій, добрива, які фізіологічно створюють хорошу стійкість дерева, сприяють його розвитку.

Як уберегти рослини від весняних заморозків в період цвітіння, забезпечити ефективну систему захисту і отримати хороший урожай, розповідає менеджер з розвитку продукту в компанії BASF Юрій Савченко, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Експерт зазначив: коли аграрій за допомогою препарату зупиняє ріст верхніх пагонів (інтенсивний ріст), то він стимулює розвиток кореневої системи. Так, в Україні BASF має реєстрацію по препаратам для яблунь, планує працювати над розширенням реєстрації на полуницю, грушу і сливу.

Експерт зазначив, що для збільшення інтенсивності цвітіння необхідно використовувати добрива, до складу яких входить бор. Він необхідний до і після цвітіння, оскільки стимулює зав'язь, а також її утримання, активність на дереві і, відповідно, формування плодів. У період після цвітіння потрібно вносити для запобігання розтріскування плодів кальцієві продукти, тому що вони є часто антагоністами з фунгіцидами, інсектицидами або іншими препаратами, але ці продукти дозволяють отримувати якісний товарний урожай черешні.

Що стосується застосування вітаміну С в розчині з регулятором, то експерт зазначив, що вітамін С дає додатковий ефект для росторегулюючих процесів, але це комплексний підхід. Тут потрібно розуміти, наскільки культура забезпечена вологою, поживними елементами, щоб не перенаситити, не зупинити розвиток саджанця або дерева і не перешкодити росторегуляціі. Тобто, коли дерево ослаблене, відзначається недолік вологи і поживних речовин, до росторегулюючих процесів потрібно підходити дуже акуратно і обережно.

Для обробки живців є дуже багато продуктів на ринку - і амінокислоти, і гумати, які дають можливість стимулювати кореневу систему. Вони, за словами Ю. Савченка, непогано дозволяють культурі розвивати кореневу систему, живці на початкових етапах розвитку.

Щоб захист був корисним для дерева і безпечним для людей, бджіл, навколишнього середовища, потрібно, звичайно, прагнути до мінімального внесення продуктів.

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0