Спецможливості
Новини

Проєкт «Фермерська батьківщина» з передмістя Києва планує почати будівництво перших двох розподільчих терміналів

15.04.2021
727
Проєкт «Фермерська батьківщина» з передмістя Києва планує почати будівництво перших двох розподільчих терміналів фото, ілюстрація

Рік тому в селі Гоголів неподалік Києва стартував проєкт «Фермерська батьківщина», який дозволив жителям села виживати в умовах жорсткого карантину. Наразі продаж власної сільськогосподарської продукції так розвинувся, що в організаторів виникла ідея побудувати для цього розподільчі термінали аби розвивати проєкт і в «некарантинних» умовах. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інтернет-видання «Трибуна-Бровари».

Цей проєкт втілюватимуть у життя  власними зусиллями та коштами самі ж фермери. Але очікують і на допомогу небайдужих шляхом краудфандингу.

Частина населення Гоголева, для якого єдиним джерелом заробітку є реалізація власної сільськогосподарської продукції щонеділі на місцевому ринку, через жорсткі карантинні обмеження опинилося в скрутному становищі. Тому і з’явилась ідея створення віртуальної платформи для продажу фруктів, овочів, м’яса, риби, молочної продукції, меду тощо. Відрізняється ця продукція від магазинної тим, що її зі стовідсотковою впевненістю можна назвати домашньою.

Зазначимо, що за рік онлайн-продажів сільськогосподарських продовольчих товарів до проєкту долучилися і мешканці інших населених пунктів Броварського району. Вже окреслилась база постійних, як покупців, так і продавців.

Ініціатори цього проєкту мають намір забезпечити роботою жителів села, які вирощують продукцію на власних городах та в невеликих приватних господарствах. Для цього планують будівництво розподільчих терміналів навколо великих міст, які прийматимуть продукти харчування в сільських мешканців та доставлятимуть у міста. Перші пілотні термінали планують побудувати вже цієї осені – на території Великодимерської ОТГ та на Білоцерківщині.

Інноваційний підхід до якості та оплати товарів дозволить мінімізувати ризики продажу неякісних товарів, Крім стандартної перевірки санітарних умов господарства, для кожного виду товару продавець отримуватиме спеціальну упаковку, яка міститиме всю інформацію про продавця. У разі отримання неякісного товару, покупець зможе «помітити» неякісний товар і платити за нього не доведеться.

Для того, щоб підключитися до цього проєкту як міні-фермер чи невелике дворове господарство та реалізовувати свій товар, необхідно:

  • бути як мінімум ФОПом;
  • зареєструватися на сайті «Фермерська батьківщина»;
  • повідомити, які продукти є зараз і будуть в наявності до осені.

Для звичайних покупців цей проєкт працює як інтернет-магазин.

Ключові слова: фермери

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее

1
0