Спецможливості
Новини

Процедуру отримання фітосанітарного сертифікату хочуть спростити

18.02.2022
1021
Процедуру отримання фітосанітарного сертифікату хочуть спростити фото, ілюстрація

«Насіннєва асоціація України спільно з представниками бізнесу та народними депутатами напрацювала законопроєкти 6400 та 3680-д, який наразі готується до другого читання в парламенті», — заявила виконавча директорка асоціації Сюзанна Григоренко, пише propozitsiya.com.

Ці законодавчі ініціативи мають полегшити і спростити надмірно зарегульовану процедуру сертифікації, фітосанітарної експертизи, а також покращити захист авторських прав у сфері селекції. Сюзанна Григоренко та представники інших професійних об’єднань у галузі насінництва вважають, що спрощення процедури отримання фітосанітарного сертифікату вже назріло, адже галузь уже поставила роботу на високий рівень.

«Фітосанітарний сертифікат означає, що країна експорту підтверджує, що вжила всіх заходів, аби уникнути у вантажі шкідливих організмів. Країни експорту дотримуються фітосанітарних вимог. Це підтверджують і цифри: за 5 років (з 2016-го по 2021-й) на 242 випадки виявлення шкідливих організмів у вантажах лише 12 пов’язано з насінням. При цьому з насінням специфічним: фенхелю, коріандру тощо. І тільки 3 випадки – з насінням соняшника. Окрім того, насіння до нас їде вже протруєне, тому вимагати так багато сертифікатів (від країни експорту, при переміщенні кордону та для переміщення по Україні) насправді не потрібно. До того ж цю всю процедуру можна й треба пришвидшити та частину документації перевести в онлайн-формат», — розповіла Ольга Храновська, координаторка комітету з питань виробництва і сертифікації насіння.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до

1
0