Новини
Процедуру передачі меліоративних систем у власність ОВК спрощено
09:00 • Сьогодні
97
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.
Закон суттєво спрощує процедуру передачі меліоративних систем у власність об’єднань водокористувачів (ОВК) та підтримує розвиток зрошувальних систем.
Закон був підтриманий профільними аграрними асоціаціями та Мінагрополітики, оскільки один з пріоритетів роботи Міністерства - розвиток меліорації, а ОВК є її невід’ємною частиною.
Зокрема, згідно з новим законом, при замовленні та виготовленні документації із землеустрою для внесення меліоративних мереж до Державного земельного кадастру більше не потрібно отримувати дозволи від органів місцевого самоврядування.
Прийняття даного закону усуне зайві бюрократичні перешкоди, які раніше стримували інвентаризацію та внесення в Державний земельний кадастр об’єктів меліоративної інфраструктури. Це уповільнювало передачу меліоративних систем у власність об’єднань водокористувачів і стояло на заваді залученню інвестицій для їх розбудови. Тепер сільгоспвиробники отримають можливість прискорити реалізацію проєктів щодо відновлення зрошення та осушення.
Довідково. Закон № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» передбачає низку змін до Земельного кодексу та інших законів України. Метою закону є: захист прав власників земельних часток (паїв); зміни у регулюванні земельних відносин в умовах війни; приведення законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність з Законом України «Про адміністративну процедуру».
Читайте також
Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed
Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Статті