Спецможливості
Новини

Проблеми з їжею та затоплення територій: експерт пояснив, як зміни клімату можуть вплинути на Україну

03.04.2020
851
Проблеми з їжею та затоплення територій: експерт пояснив, як зміни клімату можуть вплинути на Україну фото, ілюстрація

Внаслідок зміни клімату Україна не отримає геть руйнівних наслідків, проте можуть виникнути проблеми із вирощуванням їжі, затопленням територій півдня країни та розповсюдженням великої кількості кліщів та с/г шкідників, розповів голова Української кліматичної мережі Ілля Єременко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН

Єременко зазначає, що зміни зумовлені збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері, проте безпосередньо в Україні вирішити це неможливо.

За його словами, ті зміни, що стаються зараз, вони обумовлені відсутністю скорочення викидів парникових газів 20-30 років тому, тому що клімат - дуже інерційна система, і наслідки настають через 20 років, тому, щоб через 20 років було менше поганих наслідків, нам треба діяти зараз.

Щодо наслідків, які можуть бути викликані зміною клімату — в Україні аномально мала кількість опадів випала за зиму.

“Через це земля досить суха, в нас маловодність річок, і це точно вплине на можливості вирощування с/г культур вже в цьому році”, — зазначає Єременко.

Голова Української кліматичної мережі акцентує увагу на тому, що загалом середньорічна температура на всій планеті підвищується, і передусім це вливає на водність, на доступ до води. Так, опади випадають нерівномірно, через це рослині пересушені, тому вони легше і довше горять, внаслідок чого згорає більше рослин.

Окрім того, за його словами, випадає кількість опадів, на які не розраховані наші системи дощової каналізації. У деяких містах, якийсь час після дощу вода може стояти глибиною у метр. Це також наслідки змін клімату, коли погодні явища, вони стають менш передбачуваними.

Єременко наголошує, що є певна межа, після якої зміни клімату стануть взагалі непередбачуваними, неконтрольованими: “Поки що ми цю межу не перейшли, у нас є найближчі 10 років для того, щоб уникнути найбільш катастрофічних змін. Це важливо, адже напряму пов’язано з вирощуванням їжі”.

“І людська цивілізація, як вона зараз існує, вона розвинулася в умовах стабільного клімату. Ми знали, що якщо тут росте жито, то воно тут буде рости наступного року і через 10 років теж. Люди могли розраховувати на урожай, плюс-мінус, звичайно, погода змінювалася, але якісь розрахунки можна було робити, а зміна клімату, вона підставить під загрозу вирощування їжі”, — розповідає голова Української кліматичної мережі.

Він зосереджує увагу на тому, що як наслідок зміни клімату для України може бути характерним підняття рівня моря, і багато прибережних територій буде затоплено. Так, Україна розташована на такій території, де для нас не буде геть руйнівних наслідків, які унеможливлять життя на цій території, навіть через 100 років.

За його словами, незважаючи на те, що в Україні внаслідок зміни клімату не буде великих руйнівних наслідків, то до нас можуть переселятися кліматичні біженці з інших регіонів, де неможливо буде жити, наприклад, з Африки чи Індії, де через проблеми з водою не можна буде виростити стільки їжі, щоб нагодувати людей, які там живуть. Бо людей там багато, а води мало.

Голова Української кліматичної мережі наголошує, що кожен може зробити маленький вклад у збереження довкілля, а саме - не треба палити траву.

“Не треба палити траву, по-перше, це більші викиди парникових газів, по-друге, через недостатню кількість вологи у землі можуть загорітися торфовища, і вони можуть горіти дуже довго. І через те, що стоїть суха погода, може згорати більше трави, ніж спочатку було заплановано. Крім того, це нищить велику кількість зайченят та їжачків, які живуть у траві. Тому, палити суху траву не можна, вона повинна перегнивати”, — радить Єременко.

Інтерв'ю
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0