Спецможливості
Новини

Залучення молоді до агробіології сприяє сталості сільського господарства

21.12.2021
722
Залучення молоді до агробіології сприяє сталості сільського господарства фото, ілюстрація

Підвищення рівня зацікавлення молоді в сільському господарстві сьогодні забезпечить сталість продовольчої системи в майбутньому — почули учасники Всеукраїнського форуму «Кар'єра зі школи: вибір і планування» від фахівців міжнародної науково-дослідної сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva.

Захід, організований Центром «Розвиток КСВ», Міністерством молоді та спорту України та платформою Career Hub за сприяння Міністерства освіти і науки України та Державної служби зайнятості восени цього року, мав на меті обговорити профорієнтацію майбутнього та підготовку до сучасних змін. Представники шкіл, центрів кар’єри та молодіжних установ разом з представниками бізнесу разом визначали, як допомогти молоді у свідомому виборі професії та кар’єрного розвитку. 

Фахівці Corteva Agriscience розкрили проблематику сільського господарства через ризик нестачі робочої сили задля забезпечення стійкості продовольчої системи у майбутньому. Так, за результатами Всеукраїнського дослідження, проведеного Corteva Agriscience в 2019 р. серед понад 1000 підлітків та батьків, лише 2% молодих людей обирають професії аграрного спрямування або роботу в с/г галузі. Для більшості опитаних сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри. Загалом 21% опитаних підлітків не змогли пригадати жодної с/г спеціальності, а найвідомішими аграрними спеціальностями були названі: агроном/ка, тракторист/ка і ветеринар/ка.

Змінити ситуацію може планомірна робота з підлітками та залучення їх до природничих наук та с/г практик під час навчання, заявила Наталія Гузенко, координаторка проєкту «Scientibattle», консультант з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні. Під час форуму спікерка презентувала освітньо-грантову програму Scientibattle, яку Corteva Agriscience започаткувала та фінансує з метою сприяння популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві.

Програма була реалізована протягом осені 2021 року в Україні за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук, Національного університету біоресурсів та природокористування України та включала в себе чотири етапи: всеукраїнські шкільні наукові змагання, в яких взяло участь близько тисячі школярів з усіх регіонів України, грантову програму для підтримки п’яти аграрних шкільних проєктів, серію наукових відео c провідними українськими вченими на YouTube-каналі про складні аспекти біології та віртуальний табір для дівчат «Girls Agro Camp». 

«Населення світу постійно зростає, та від аграрної галузі потребують збільшувати кількість виробництва продовольства. Це вимагає залучення молоді, яка працюватиме на майбутнє продовольчої безпеки світу. Але галузь, хоча є однією з найбільш сучасних та цікавих, не надто популярна серед української молоді. Саме тому, Corteva Agriscience, реалізуючи наші Цілі сталого розвитку 2030, системно працює з молоддю, в тому числі намагаючись зацікавити їх агробіологічними науками через такі проєкти як «Scientibattle», — говорить Наталія Гузенко. 

Інтерв'ю
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся

1
0