Спецможливості
Новини

Прийняття держпрограми з розвитку картоплярства дозволить до 2025 р. побудувати 35 картоплесховищ, — асоціація

17.02.2021
783
Прийняття держпрограми з розвитку картоплярства дозволить до 2025 р. побудувати 35 картоплесховищ, — асоціація фото, ілюстрація

Інститут аграрної економіки і Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) розробили держпрограму розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр., яка передбачає, зокрема, будівництво картоплесховищ на умовах фінансування державою 30% їх вартості.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на potatoclub.com.ua.

Реалізація програми дозволить побудувати в Україні 35 картоплесховищ із загальним обсягом зберігання 158,6 тис. тонн.

Зокрема, у Черкаській області буде побудовано чотири сховища для картоплі сумарною потужністю 41 тис. тонн, у Львівській — вісім сховищ на 38,2 тис. тонн, Чернігівській — шість сховищ на 29 тис. тонн, Житомирській — три сховища на 15 тис. тонн, Херсонській — два сховища потужністю на 17 тис. тонн. В інших областях будівництво планується в менших обсягах.

«Середня вартість будівництва такого сховища становить 10-12 млн грн. Якщо вважати, що кредит під подібне будівництво коштує 27% річних, то стає зрозумілим, чому дрібний і середній виробник промислової картоплі не може дозволити собі подібні витрати», — зазначають в УАВК.

Асоціація в лютому звернулася з листом до президента України Володимира Зеленського, в якому попросила сприяння ухваленню держпрограми розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр., розроблену експертами з УАВК та Інституту аграрної економіки на замовлення Мінекономіки.

В УАВК зазначили, що держбюджет отримає 3,8 млрд грн у вигляді податків, зборів і зростання надходжень ПДВ за 5 років реалізації програми в разі її затвердження.

Згідно з даними асоціації, кількість промислових картопляних господарств в Україні щорічно скорочується на 10-13% через нерентабельність, ризикованість та необхідність великих капіталовкладень. Так, за даними УАПК, якщо в 2017 році промисловим вирощуванням картоплі опікувалися 1296 господарств, то в 2018-му їх кількість знизилася до 1114.

Інтерв'ю
Люди, які в усьому шукають позитив, відзначають, що нинішньої весни на полях хоча б хвороби не дошкуляють. «І так, і ні», — коментує ситуацію менеджер з технічної підтримки напряму захисту насіння компанії «Сингента», фітопатолог, кандидат... Подробнее
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0