Спецможливості
Новини

Президент НААН розповів у чому вбачає перспективи аграрної науки

26.11.2018
783
Президент НААН розповів у чому вбачає перспективи аграрної науки фото, ілюстрація

Майбутнє агропромислового комплексу України у точному землеробстві та виробництві еко-продукції. Про це заявив Президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

На його думку перспектива аграрної науки в Україні  за органічним виробництвом продукції, розвитком фермерства і точним землеробством. Це пов’язано зі стрімким розвитком IT, космічних технологій із можливостями визначення якості ґрунтів, вологозабезпечення тощо. Надважлива роль відведена системам зрошення для Півдня України, осушення Поліської зони і загалом ефективного регулювання водного режиму.

Зробити такий сценарій можливим для сільського господарства в Україні здатна стратегія комплексного розвитку, яка передбачатиме сівозміни, добрива, системи захисту і вологозабезпечення, інноваційний розвиток. Велике значення має кадровий потенціал галузі. Наразі в структурі НААН працюють 1235 молодих науковців, із них 17 — докторів наук, 325 — кандидатів наук, майже 500 навчаються у докторантурі та аспірантурі. І хоча державним роботодавцям складно конкурувати за кадри з приватним бізнесом, інтерес молоді до аграрної науки є.

«У комплексі це матиме відповідний ефект. Я думаю, що сільське господарство в Україні через 100 років — це, у першу чергу, точне землеробство, екологічно чиста продукція з мінімальними витратами енергоресурсів і використанням останніх досягнень науки та техніки», — сказав Ярослав Гадзало.

Інтерв'ю
Як все починалося: знайомство з ФГ «Агро Н1ка» Село Демидівка Гніванської територіальної громади Вінницького району, невеличке та мальовниче, завжди було тісно пов’язане з людьми, які працюють на землі. Однією з таких є Людмила Петрівна... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0