Спецвозможности
Новости

Прем'єр-міністри Польщі та Румунії просять ЄС створити механізм відстеження експорту зерна з України

29.03.2023
264
Прем'єр-міністри Польщі та Румунії просять ЄС створити механізм відстеження експорту зерна з України фото, иллюстрация

Румунія та Польща ведуть переговори з Європейською комісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту, повідомили у вівторок прем’єр-міністри Польщі та Румунії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Після блокування росією портів на Чорному морі Україна була змушена шукати альтернативні маршрути доставки через країни Європейського Союзу Польщу та Румунію.

Але вузькі логістичні місця призводять до того, що велика кількість українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, потрапляє в країни Центральної Європи, негативно впливаючи на ціни та продажі місцевих фермерів.

Прем’єр-міністри Румунії та Польщі Ніколае Чука та Матеуш Моравецький заявили на бізнес-конференції в Бухаресті, що їхні уряди працюють над вирішенням проблеми з ЄС.

«Ми разом беремо участь у процесі обговорення з Європейською Комісією механізмів забезпечення відстеження українського експорту та кінцевих пунктів призначення», – сказав Чука.

Моравецький сказав, що вони «борються разом за те, щоб це зерно покинуло наші країни, щоб Європейський Союз ефективно допомагав нам у здійсненні торговельної політики, яка відповідає найкращим стратегічним інтересам України та Центральної Європи, а також економічним інтересам». Польщі та Румунії».

Интервью
Аномальная погода этой весной для предприятий, специализирующихся на производстве плодово-ягодной  продукции, стала катастрофой. Случилась она в ночь с 10 на 11 мая. Кроме морозов, стабильная
В украинском сельском хозяйстве, кажется, нет более противоречивой культуры, чем чеснок. С одной стороны, сравнительно высокие и стабильные цены и безраздельное господство импорта на внутреннем рынке должны свидетельствовать о высокой... Подробнее

1
0