Спецможливості
Новини

Підприємець на Київщині по-новому вирощує свиней

04.10.2016
4971
Підприємець на Київщині по-новому вирощує свиней фото, ілюстрація
Биосвинарник. Источник фото: agrotimes.net

Підприємство “Зелена брама”, що на Київщині, вирощує свиней за відмінною від інших технологією.

Про це повідомляє kurkul.com 

Власник підприємства підкреслив, що вони, на відміну від більшості колег, не вирощують свиней у капітальних цегляних приміщеннях. Їхні свинарники — це легкозбірні конструкції, де підлога заглиблена у землю на кілька метрів, а підстилкою слугує шар вологоємкого субстрату, наприклад, тирси. Він зазначив, що величезна кількість вікон у свинарнику успішно замінює  дорогу систему мікроклімату.

За його словами, господарство не застосовує антибіотики. Хіба тільки для лікування. Їх терапевтичне використання не є виправданим, бо це сьогодні недешево.

Леонід Желнов сказав, що вони створили пілотний проект. У них був такий собі котлован, який вони окультурили, зробили каркас, насипали тирсову підстилку, обробили її спеціальними бактеріями, поставили вирощувати 25-кілограмових поросят і цілий сезон пропрацювали таким чином. За його словами, поросята не хворіли і показали кращі результати, ніж у приміщенні.

Також він додав, що така технологія вирощування — це вирощування свиней у термостабільному свинарнику на теплій підстилці. Це приміщення, що легко зводяться, не мають фундаменту, не потребують великих капіталовкладень. Свинарник - ніби напівпогріб.

Господар підприємства розповів, що при переході на таку технологію утримання поголів’я вони виходили з того, що треба зробити комфортні умови свиням.

Спочатку, за його словами, підстилка обробляється спеціальними бактеріями, а далі, у процесі вирощування свиней, раз чи два підсипають, щоб освіжати зовнішній шар.

Після закінчення циклу вирощування свиней ферментована підстилка використовується як біодобриво й ефективна мульча.

Натуральний органічний субстрат (ферментована біопідстилка) використовується так:

  • органічне добриво, збагачене поживними речовинами, яке не обпікає кореневу систему;
  • розпушувач тяжких ґрунтів;
  • мульча, яка пропускає повітря й утримує вологу в кореневій системі;
  • утеплювач садових рослин, який захищає їх кореневу систему в зимовий період за низького снігового покрову.

Ферментована підстилка не містить насіння бур’янів і фітопатогенних мікроорганізмів, збудників хвороб рослин. Ця технологія справді цікава й перспективна, але труднощі, як-то кажуть, в деталях. Леонід Желнов підсумував, що в них цей рік пішов на відточування деталей. Результати, досягнуті на дослідному майданчику термостабільного свинарника на глибокій біопідстилці, дають упевненість, що ця технологія дозволить забезпечити низьку собівартість вирощування свиней за високої якості продукції.

Ключові слова: свині, свинина

Інтерв'ю
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0