Спецвозможности
Агрохимия

Потужна ФАМЕСТРА®: ані бур’янів, ані падалиці!

21.03.2023
2219
Потужна ФАМЕСТРА®: ані бур’янів, ані падалиці! фото, иллюстрация

Ступінь шкідливості бур’янів великою мірою залежить від видового складу бур’янів, їхньої щільності на одиницю площі, фази розвитку й погодних умов.

Під час гострої посухи, через вищу пристосованість бур’янів до несприятливих умов середовища, культурні рослини різко втрачають свою продуктивність.

У посівах зернових поширені близько 40 видів бур’янів різних біологічних груп і класів. Багаторічні коренепаросткові бур’яни представлені п’ятьма видами: осот рожевий, берізка польова, молокан татарський, молочай лозний, осот жовтий польовий. Невелику кількість становлять ярі ранні бур’яни, із них дуже поширені гірчак (фалопія) березковидний, рутка лікарська, гірчиця польова. Серед ярих пізніх бур’янів найбільшу шкоду посівам завдають лобода біла, мишії, щириці. Також одразу із відновленням вегетації починають конкурувати зимуючі капустяні та інші види, серед них талабан польовий, грицики звичайні, сухоребрики, кучерявець Софії. А через насиченість сівозмін соняшником та ріпаком та використання їх в якості попередника, падалиця соняшнику (особливо стійка до Експрес™ 75, ВГ та ІМІ) і падалиця ріпаку теж можуть становити значну конкуренцію посівам.

Дія Фаместра® (25 г/га) на підмареник чіпкий. 5 днів після обробки. Львівська обл., травень 2021 р

За даними дослідів, проведених у США, 24 шт./м2 рослин падалиці соняшнику, що не проконтрольовані до фази появи прапорцевого листка призводять до зниження врожайності пшениці на 22 %. Також деякі види бур’янів можуть проростати і восени, і навесні, наприклад підмаренник чіпкий. Підмаренник, через свої біологічні особливості, є одним із видів, що найбільше конкурують із зерновими. Наявність у посіві уже 2 шт./м2 рослин підмареннику чіпкого знижують урожайність пшениці на 5 %, а 100 шт./м2  рослин підмареннику чіпкого знижують урожайність уже на 40 %. Крім того, якщо посів засмічений підмаренником чіпким, це дуже ускладнює та ускладнює збирання культури, що тягне фінансові втрати. Тому проблема забур’яненості посівів усіх сільськогосподарських культур завжди буде актуальною.

Дія на падалицю соняшнику ЕкспресТМ. 10 днів після обробки

Ми, як співробітники компанії FMC, можемо з радістю декларувати, що технологія вирощування соняшнику, стійкого до Експрес™ 75, ВГ із кожним роком займає все більші площі і станом на 2021 рік становила близько 1,2 млн га. Але в більшості випадків соняшник виступає попередником для озимих зернових культур і навесні ми отримуємо сходи стійкої до Експрес™ 75, ВГ падалиці соняшнику. Але компанія FMC може запропонувати рішення для вирішення і цієї проблеми — гербіцид Фаместра®!

Фаместра®: склад продукту та застосування

Діючі речовини гербіциду Фаместра® належать до групи АЛС інгібіторів:

  • Флорасулам, 200 г/кг — триазолпіримідини, група B2 за FRAC;
  • Трибенурон-метил, 600 г/кг — сульфонілсечовини, група B2 за FRAC;

Саме флорасулам є ключем до контролю стійкої падалиці соняшнику та підмареннику. Залежно від гектарної норми, доза флорасуламу на 1 га становить від 5 до 6 грам (що вище ніж в інших продуктах із вмістом флорасуламу). Завдяки такому співвідношенню, навіть у нормі 25 г/га гербіциду

Фаместра® забезпечується надійний контроль падалиці соняшнику. А підмаренник тепер контролюється до фази 14 кілець!

Трибенурон-метил — добре відома по препаратам Калібр®, Гранстар® Голд, Експрес™ 75, ВГ діюча речовина групи сульфонілсечовин із широким спектром дії на більшість видів, що можуть засмічувати зернові. Але саме комбінація флорасуламу і трибенурон-метилу в гербіциді Фаместра® забезпечуть розширений спектр дії та її підсилення на найбільш шкідливі види бур’янів.

 Норма застосування Фаместра® становить 25–30 г/га + ПАР Тренд™ 90, 0,25–0,3 л/га, починаючи з фази 3 листків пшениці та ячменю. Продукт ефективний вже від 8 °С (саме через флорасулам у складі, який вимагає вищих температур для якісної роботи, ніж трибенурон- метил, що працює вже від 5 ˚С). Видимі симптоми з’являються через 3–4 днів після внесення гербіциду, а повна загибель бур’янів настає через 15–25 днів

Проникаючи в бур’ян, діючі речовини Фаместра® легко поглинаються та перенося­ться як по ксилемі, так і по флоемі до місць дії в точках росту. Вони пригнічують ацетолактатсинтазу— ключовий фермент у синтезі амінокислот із розгалуженим ланцюгом — ізолейцину, лейцину та валіну. Клітини бур’янів у точках росту втрачають можливість до поділу, внаслідок чого припиняється ріст бур’янів і вони не створюють конкуренцію культурній рослині.

Дія Фаместра® (25 г/га) на мак дикий. 5 днів після обробки. Львівська обл., травень 2021 р.

Найкраща дія препарату Фаместра® досягається за обробки дводольних бур’янів на ранніх стадіях їхнього розвитку: однорічних у фазах 2–6 листків, багаторічних — у фазах розетки до початку стеблування. Мінімальна норма препарату застосовується, якщо в посіві переважають однорічні дводольні бур’яни, які перебувають на ранніх стадіях розвитку (2–6 листків). Якщо ж обробка спрямована проти перерослих чи багаторічних бур’янів, то варто використовувати максимальні норми Фаместра® та бажано застосовувати максимальні норми витрати робочого розчину (300 л/га) для кращого покриття цільових об’єктів.

Вагомою перевагою Фаместра® є потужний контроль падалиці ріпаку, соняшнику ІМІ та стійкого до Експрес®, підмареннику чіпкого (в т. ч. перерослого). До інших переваг можна віднести:

  • Контроль широкого спектру дводольних бур’янів (видів лободи, щириці, гірчаків, маків, капустяних видів, інших), види осотів включно.
  • Контроль інших проблемних бур’янів на ранніх фазах розвитку – фіалки польової, сокирок польових, рутки лікарської і ін.
  • Висока біологічна ефективність проти бур’янів, стійких до 2,4-Д та МЦПА.
  • Висока селективність до культурних рослин. Широке технологічне вікно у строках застосування. Можливість застосування у широкому діапазоні температур повітря і вологості. Застосування у всіх типах сівозмін без обмежень.
  • Низька норма витрати препарату на гектар.

Фаместра®: особливості застосування

Під час роботи з препаратом обов’язково потрібно дотримуватись регламентів застосування та рекомендацій, а саме:

  • Не рекомендується вносити гербіцид Фаместра® як компонент багатокомпонентних бакових сумішей (три і більше різних продуктів), а також не рекомендується вносити в сумішах із фосфорорганічними інсектицидами (інтервал повинен становити 7–14 днів). Не можна вносити за дуже високих (вище 25 °С) і низьких (нижче 8 °С) температур та коли рослини перебувають у стресі
  • Обов’язково використовувати з ПАР Тренд™ 90 у нормі 0,25–0,3 л/га. Опади, що пройшли через дві години після застосування, не знижують ефективність препарату.

Компанія «ФМС Україна» має в своєму портфоліо гербіциди для вирішення майже всіх ситуацій із забур’яненістю зернових культур без шкідливого впливу на культурні рослини та ризику обмеження сівозміни.

Интервью
Тарас Кутовой, министр аграрной политики и продовольствия Украины
Министр аграрной политики и продовольствия Тарас Кутовой определил органическое направление как одно из главных в работе Минагрополитики на этот год. «Это один из вопросов, который меня лично волнует
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0