Постачальники звинувачують «Агромарс» у шахрайстві
ТОВ «Комплекс Агромарс» та афілійовані з ним компанії заборгували банкам близько 900 млн грн, а постачальникам — близько 150 млн грн.
Про це йшлося на прес-конференції представників агробізнесу, що пройшла 14 грудня в Києві в інформагентстві УНІАН, пише propozitsoya.com.
При цьому постачальники не можуть отримати гроші за продукцію, поставлену більш ніж рік тому, хоча до липня 2020 р. «Агромарс» розраховувався протягом 30–40 днів. І навіть виграні суди не допомогли кредиторам отримати свої кошти. Адже, як виявилося, коштів на рахунку компанії немає, а майно перебуває в заставі.
Як пояснив на прес-конференції Олександр Дерій, керівник компанії «ГСПД», що займається постачанням шроту і макухи сої та соняшнику, «Агромарс» виділив в окремі юрособи Київський та Бориспільський комбікормові заводи, на які й здійснювалися поставки. Заводи постачали комбікорми материнській компанії, та продавала курятину, а гроші надходили на її рахунок. Таким чином, материнська компанія накопичувала кошти, а комбікормові заводи, на які постачалася сільгосппродукція, — борги перед постачальниками.
Логічний фінал подібних операцій — банкрутство. І зараз проти основних підприємств «Агромарса» (ТОВ «Бориспільський комбікормовий завод», ТОВ «Завод Київкомбікорм», ТОВ «Комплекс Агромарс» і ТОВ «Курганський бройлер») подано відразу два позови про визнання банкрутом. І цю ситуацію кредитори «Агромарса» вважають дуже дивною. Адже на перший позов — від компанії «Інтер Вей Капітал» (пов’язаної з Dnipro Agro Group з земельним банком 50 тис. га), яка скуповувала борги «Агромарса» перед банками — «Агромарс» подав апеляцію і виграв її, й тепер справа знаходиться в касаційній інстанції. А від другого, поданого нікому не відомою компанією «Буддевелопмент Київ» зі статутним фондом 440 тис. грн., «Агромарс» навіть не намагається «відбитися».
В результаті майно підприємств «Агромарса» переходить у заставу до «Буддевелопмент Київ», решта ж кредиторів чекає на задоволення своїх вимог за залишковим принципом. Це змушує кредиторів запідозрити удаване банкрутство, в результаті якого боржник зберігає майно, а постачальники залишаються ні з чим.
Серед кредиторів опинились і іноземні компанії, зокрема, нідерландські Royal Agrifirm Group та Theeuwes Holding. Їхній представник в Україні Йоганнес ван ден Боорн відзначив, що іноземних інвесторів в Україні відлякує її відносно низька (в сьомому десятку) позиція в рейтингу Doing Business, яку сильно тягне донизу саме виконання судових рішень — за цим показником Україна знаходиться взагалі на одному з останніх місць у світі.