Спецможливості
Новини

Посівна на Волині затягнулась через дощі

20.10.2022
399
Посівна на Волині затягнулась через дощі фото, ілюстрація

Цьогоріч посівна кампанія у Волинській області триває довше порівняно з минулими роком, зокрема через тривалі дощі у вересні. Завершиться посівна за півтора тижні, розповів керівник відділу рослинництва і технічної політики обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynnews.com.

З його слів, найбільше аграрії висіяли озимої пшениці – майже 100 тисяч гектарів, що становить дві третини від загальної площі посіву.

«Ріпаку посіяно під урожай 50 тисяч гектарів, завершується посів озимого ячменю на площі майже вісім тисяч гектарів. Також добігає завершення посів озимого жита, якого посіяно 90 % або 16 тисяч гектарів», – зазначив посадовець.

На полях, що поблизу села Вільхівка Луцького району, працює техніка. Зі слів головного агронома сільгосппідприємства Ігоря Ліштвана, посіяли дві тисячі гектарів озимого ріпаку, 150 гектарів озимого жита і три тисячі гектарів пшениці. За словами аграрія, зараз погодні умови сприяють проведенню посівної кампанії, тому працюють цілодобово.

«Почали ми сіяти озиму пшеницю 10 вересня. Ми пару днів посіяли і почались дощі. Вони йшли три тижні. Попри дощі, ми старалися не зупинятися і продовжувати сіяти. В нас ця справа затягнулася, бо ми вже днів 10, як мали посіяти озимину», – каже агроном.

З його слів, терміни посіву минають, однак висіяти культури, зокрема пшеницю на зиму, необхідно.

Попри те, що посівна кампанія на Волині змістилася в часі, говорить керівник відділу управління агропромислового розвитку ОВА Олександр Книш, достатня кількість вологи восени є сприятливим чинником, що закладає гарні підвалини в розрахунках на урожай наступного року.

Інтерв'ю
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее

1
0