Спецможливості
Новини

Понад половину доступних кредитів за час війни отримали сільськогосподарські підприємства

31.01.2023
551
Понад половину доступних кредитів за час війни отримали сільськогосподарські підприємства фото, ілюстрація

Понад 300 підприємців отримали за минулий тиждень кредити за урядовою програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 1,2 млрд грн. З початку дії програми (лютий 2020 року) банки видали бізнесу 54 тисячі кредитів на 169 млрд грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на me.gov.ua.

Найбільше підприємці взяли антикризових кредитів — 61,8 млрд грн та на рефінансування попередньо отриманих кредитів — 28,6 млрд грн. Окрім того, на антивоєнні цілі було видано 40,3 млрд грн, на інвестиційні цілі — 10,9 млрд грн.

Аграрії отримали 25,8 млрд грн кредитних коштів на підтримку своєї діяльності, торговельні компанії взяли 1,4 млрд грн кредитів для поповнення обігових коштів.

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють в сфері:

  • сільського господарства (53%);
  • торгівлі та виробництва (24%);
  • промислової переробки (14%).

Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Київська, Вінницька області та м. Київ.

На сьогодні участь у програмі беруть 45 банків, найбільшу кількість кредитів видали «Приватбанк» (22,5  тис), «Ощадбанк» (8,1 тис) та «Райффайзен Банк Аваль» (5,3 тис).

Нагадаємо, що урядова програма «Доступні кредити 5-7-9%» дозволяє залучити до 60 млн грн під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць. Для роздрібних торгових мереж доступні кредитні кошти в розмірі до 1 млрд грн під 5% річних, що дає їм змогу вчасно розрахуватися з постачальниками та поповнити фінансовий баланс.

Окрім того, Уряд розширив програму доступних кредитів на підприємства, зруйновані внаслідок бойових дій. Підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн.

Ключові слова: доступні кредити 5-7-9

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0