Спецможливості
Новини

Польща змінила правила працевлаштування для українців

02.02.2018
1343
Польща змінила правила працевлаштування для українців фото, ілюстрація
Польща змінила правила працевлаштування для українців

Починаючи з 2018-го року у Польщі діятимуть змінені правила для працевлаштування іноземців з України, Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії та Молдови. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Wyborcza.pl.

Зміни стосуються як необхідних документів так і термінів очікування щодо дозволу на працевлаштування. Іноземець зможе заяву лише у випадку несезонних робіт терміном до 6 місяців. Для тих, хто хоче отримати такий дозвіл на час сезонних робіт у садівництві чи туристичній сфері, впровадили іншу форму заяви. Сам дозвіл на працевлаштування доведеться чекати навіть до двох місяців, хоча раніше рішення приймалось за один день у бюро праці. Перед тим, як подати заяву, необхідно обов'язково оплатити реєстрацію (30 злотих) та принести відповідну довідку на підтвердження грошового переказу.

Також збільшилась кількість документів, які треба принести у бюро зайнятості. Серед них - фотокопія закордонного паспорта з усіма штампованими сторінками. У випадку помилки в документації, канцелярія залишає за собою право продовжити час перевірки до 30 днів. Роботодавці зазначають, що ці зміни на практиці принесли цілковитий хаос у процес оформлення документів. 

На думку Кшистофа Інглота, голови правління служби персоналу Personnel Service, ускладнені правила відлякують потенційних роботодавців, які хочуть легально працевлаштовувати іноземців. Тому у польських центрах зайнятості побоюються, що такі зміни принесуть негативний вплив на кількість працівників та ефективність праці.

Інтерв'ю
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0