Спецможливості
Новини

Польща втратила більше половини врожаю яблук

13.06.2019
991
Польща втратила більше половини врожаю яблук фото, ілюстрація

У Польщі втрати врожаю яблук досягають 60% через заморозки на початку травня. В окремих регіонах постраждали лише 30-40% врожаю, а в деяких фіксують втрати на рівні 100%. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Крім заморозків, садівники скаржаться і на величезні обсяги опалих плодів, тому вони стурбовані, що значну частину залишків фруктів доведеться продавати на місцевому ринку або віддати на переробку через їх низьку якість. Відзначається, що найменше постраждали яблука сортів Gala і Champion. Найсильніше мороз відбився на промисловому вирощуванні сортів Idared та Golden.

Раніше повідомлялося, що в сезоні 2018/19 років Україна поставить в ОАЕ до 4 тисяч тон яблука. Також дуже значні обсяги українського яблука будуть експортовані в Саудівську Аравію, Ірак, Лівію та інші арабські країни.

Раніше також стало відомо, що за даними Держстату України, запаси яблук в українських сховищах виросли більш ніж на 40% і перевищують 280 тис. тон. Зростання запасів обумовлений рекордним врожаєм, збільшенням сховищ та низьким темпом продажів на внутрішньому ринку.

До інформації: протягом 8 місяців сезону 2018/2019 в Україні завезли 1,4 тисячі тон яблук. Це в 2,2 рази менше, ніж за той же період в минулому сезоні.

Ключові слова: Польща, яблука, врожай

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0