Спецможливості
Новини

Корисний досвід львівян із кредитування садівників

07.09.2017
1721
Корисний досвід львівян із кредитування садівників фото, ілюстрація

Львівщина має позитивний досвід надання садівникам з обласного бюджету пільгових кредитів (під 5% річних) на поворотній основі через Львівський обласний фонд індивідуального житлового будівництва на селі для розвитку агробізнесу. Ним уже скористалися виробники ягід та садівники області. Цей досвід доцільно мультиплікувати на національному рівні, зокрема, як один із інструментів для розвитку садівництва і ягідництва.Так вважає заступник голови Асоціації «Укрсадпром» к. с-г. н. Олександр Матвієць, пише propozitsiya.com з посиланням на «Вісник Агрофорум».

За його словами, державна підтримка садівникам потрібна, а тому у більшості розвинутих країн світу вона існує.

«Інше питання, що не треба повертатися до сліпого розподілу бюджетних коштів на безповоротній основі. Ми бачимо приклад Львівщини, де надаються пільгові кредитні ресурси для розвитку виробництва. Можливо, у випадку садівників варто подовжити термін повернення кредиту до 7-10 років. І в цьому якраз є можливість для розвитку галузі», - зазначив фахівець.

Також він розповів, що нещодавно Асоціація підписала угоду про співпрацю із страховою компанією, відповідно до якої було розроблено спеціальну програму страхування багаторічних насаджень та врожаю.

Крім того, садівники звернулися до Мінагропроду з проханням внести фрукти та ягоди до держпрограми з компенсування витрат на страхування.

«Дуже важливо, щоб виважене законодавство для розвитку садівництва, кредитування, страхування і сертифікація були в єдиному ланцюзі», - підкреслив О. Матвієць.

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0