Похолодання спровокувало розвиток захворювань часника
Минулий сезон часник продавався по дуже високій ціні і в сезон збирання, і з зберігання. Не дивно, що площі посіву цієї культури були збільшені. Однак поки прогнози по врожайності не надто втішні, оскільки погодні умови для часнику складаються не особливо сприятливо. Такі висновки зробили в ТОВ "АгроАналіз", пише propozitsiya.com з посиланням на livejournal.com.
Зиму більшість пережило благополучно, серйозних морозів на більшій території вирощування не було і втрати часнику від вимерзання склали в основному від 5 до 20%.
Але зараз стан посівів турбує переважна більшість виробників. Аграрії скаржаться на те, що рослини розвиваються повільно, листя жовтіє (особливо нижні), а за останні три тижні у багатьох картина візуально погіршилася.
На сьогодні, за результатами аналізів понад 300 зразків, зроблених в "АгроАналізі", можна зробити висновок, що в більшості випадків причина не в інфекційних ураженнях.
Найчастіше основною причиною стала сама погода. Після досить м'якої зими настала рання і досить тепла весна, рослини вийшли зі стану спокою і почали швидко розвиватися. Але на зміну теплому березню прийшов несподівано суворий квітень, з морозами та снігом. Такий стрес безслідно для культури не проходить і рослини на нього відреагували порушенням розвитку.
Наочне підтвердження цього спостерігається на одному з часникових проектів у Херсонській області. Тут овочівники частину грядок накрили агроволокном. І картинка вийшла гранично красномовною: під агроволокном часник зелений і активно зростаючий, поруч на тій же самій клітці - рослини з пожовклим нижнім листям і сильно відстають у рості. Тобто, головний обмежуючий фактор для рослини в цьому випадку - тепло. І тільки потепління може кардинально поліпшити ситуацію.
Але це не означає, що потрібно просто чекати. При таких стресах відбувається ряд супутніх негативних для культури явищ: порушуються процеси засвоєння елементів живлення з грунту, створюються сприятливі умови для розвитку захворювань - вже на деяких зразках виявляється стемфіліум, альтернарія, фузариум і навіть пеницилл. На деяких ділянках - ураження рослин нематодами.
Починати заходи потрібно з того, щоб розібратися: чого рослинам не вистачає і яких напастей варто очікувати в найближчому майбутньому. Відповісти на ці питання може лабораторний аналіз: ітопатологічний - з приводу інфекцій і тканинна діагностика - по можливим дефіцитам елементів живлення.