Спецможливості
Новини

Погодні умови були задовільними для перезимівлі посівів озимих культур, — НААН

07.12.2020
866
Погодні умови були задовільними для перезимівлі посівів озимих культур, — НААН фото, ілюстрація

Погода у кінці третьої декади листопада — на початку першої декади грудня була нестійкою: у південних областях — теплою, як для цієї пори року; у західних — холодною, з незначними опадами у вигляді снігу; на решті території — прохолодною, хмарною (з незначними проясненнями в деякі дні) і вологою, відносна вологість повітря становила 84-90%.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на naas.gov.ua.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 5-14°С, а поверхня ґрунту на півдні прогрівалася до 12-16°С тепла, мінімальна — знижувалася до 6-8°С морозу на заході та сході, на решті території країни — до 0-4°С морозу. Поверхня ґрунту у найхолодніші ночі охолоджувалася до 4-9°С морозу.

Ґрунт промерзав на глибину 1-5 см, середня температура ґрунту на глибині 5 і 40 см відповідно становила 2,0 і 4,2°С. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої (3 см) під час найбільшого похолодання не була нижчою 1-6°С морозу. Розрахункові критичні температури вимерзання цієї культури на 30 листопада для середньозимостійких сортів у фазі «кущіння» становили мінус 14,4°С, за наявності 3-х листків — мінус 12,4°С, у фазі «сходів» — мінус 11,4°С.

Опади, які спостерігалися протягом останнього тижня, були у вигляді дощу, мокрого снігу, снігу. Їх кількість становила від 0,4 до 22 мм. Так, у Сумській області випало 18,1 мм опадів, або 113% декадної норми, у Дніпропетровській — 2-10 мм, або 15-70%, на переважній частині Харківської області — 7-8 мм, або 40% від норми, подекуди у північних та північно-західних районах випало 18-22 мм, або 100-125% норми, у Херсонській — 0,9-2,0 мм, або 7-15%, у Львівській — 5,4 мм, у Житомирській — 1 мм, у Київській — 0,4 мм. На жаль, опади не покращили ситуацію з вологозапасами ґрунту, тобто, забезпечення ґрунту вологою не відбулося, а, навпаки, вона втрачалась на транспірацію при проходженні рослинами ростових процесів.

У цілому, погодні умови були задовільними для перезимівлі озимих зернових культур.

Разом з тим, на незначній частині посівів відмічається затримка росту і розвитку рослин через гострий дефіцит вологи як в орному, так і підорному горизонтах ґрунту. На момент припинення осінньої метеорологічної вегетації, більшість посівів мали фазу розвитку «початок кущіння», значна частина посівів перебувала у фазі «2-3 листків», а подекуди «шилець». 

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0