Почему предприятием “Укрветсанзавод” заинтересовалась экоинспекция?
Депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський повідомив про те, що нове керівництво Жовківської філії ДП “Укветсанзавод” пообіцяло запустити на підприємстві один котел, призначений для спалення туш мертвих тварин, які гниють прямо під відкритим небом.
Про це повідомляє Львівський портал
Як повідомив депутат, 20 жовтня відбулось засідання тимчасової комісії Жовківської районної ради, яка займається питанням Жовківського костомельного заводу. Нове керівництво, директор Ірина Колодій та головний інженер Михайло Клин (екс-директор сумнозвісного заводу) нарешті надали документацію, яку від них вимагали вже декілька місяців, і то – не в повному обсязі, оскільки в комісії не дорахувались документів на приміщення підприємства та на землю.
Муравський зазначив, що крім документів підприємство ще не надало фінансову звітність, тому що це має надати Київ. Також депутат сказав, що комісія збирається дізнатися в Держгеокадастрі, як завод може вести свою діяльність без права власності на будівлі та без договору оренди.
Водночас на території костомельного заводу продовжують просто неба гнити туші тварин – щоправда, тепер їх накривають клейонкою і називають це методом кагатування.
Депутат зазначив, що для таких методів яма має бути оснащена гідроізоляцією, аби фільтрати з гниття тварин не потрапляли до ґрунту. Зараз же на території підприємства туші та різні залишки тварин посипано хімією і накрито клейонкою – і це керівники заводу називають методом кагатування.
Також нова дирекція заводу пообіцяла запустити паровий котел, що має працювати на електриці.
За словами Муравського, за температури 100-110 градусів із цим паром 9 годин мають виварюватися всі туші. За 10 годин витрачатиметься 1000 кВт на тонну готової продукції. Але ще нічого не запущено, бо немає технічних умов.
І. Муравський розповів про жахливі умови виварювання на підприємстві: стеля протікає, мокро навкруги. Газу в них немає і не буде. Декілька років тому туди була проведена вода, все було. А зараз вони порахували, що разом із технічними умовами їм треба близько 2 млн грн., щоб мати воду. Простіше кажучи, за ці декілька місяців нічого так і не змінилося.
Зазначимо, що ситуацією на підприємстві зацікавилась екологічна інспекція, яка зараз проводить перевірку підприємства. Акт екологічної інспекції має бути готовим до 7 листопада цього року.