Спецможливості
Новини

Після окупації відновив роботу крохмальний завод на Чернігівщині

18.04.2022
646
Після окупації відновив роботу крохмальний завод на Чернігівщині фото, ілюстрація

Крохмальний завод ТОВ «Левона», що в м. Седнів на Чернігівщині, відновив свою роботу, повідомив власник і директор підприємства Василь Левицький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УАВК.

Седнів був захоплений окупантами в перші дні війни. У місті на території приватного готелю та в пам`ятці історії маєтку Лизогуба було облаштовано госпіталі загарбників. Неабияк вони познущалися і над підприємством, облаштувавши його для утилізаційних потреб.

За інформацією Василя Левицького, виробничі потужності поновити складно, проте виявилося цілком реально. Значно більше постраждала техніка для агрономічного підрозділу підприємства, що здавна спеціалізується на вирощуванні картоплі як для продовольчих потреб, так і для переробки на крохмаль і картопляні пластівці (пюре).

ТОВ «Левона» — єдине в Україні підприємство, що крім виробництва картопляного крохмалю має ще й лінію з виготовлення сухого картопляного пюре, а також пюре бобових культур (гороха, нута, сочевиці). Саме їх виробництвом зараз зайнято підприємство. В останні роки  попит на пюре бобових культур постійно зростав із урахуванням росту числа прихильників здорового харчування.

Потужність крохмальної лінії становить 2,5 тис. т готового продукту, а лінії з виробництва картопляних пластівців — 800 т/рік. При внутрішній потребі України в 6,5 тис. т картопляних пластівців підприємство самотужки не впорається із забезпеченням держави в такому корисному та економічно привабливому продукті.

Наразі ТОВ «Левона» вивчає можливість релокації в Західні області, куди логічно зміститься сировинна база.

«За відсутності експорту наявного в державі крохмалю для задоволення внутрішніх потреб вистачить мінімум на два роки. Оперативне збільшення потужностей із виробництва сухого картопляного пюре — чудовий варіант прогодувати армію та забезпечити громадян України принципово важливим для харчування продуктом», — сказала експерт Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова.

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее

1
0