Спецможливості
Новини

Під «егідою» дощу

14.06.2013
1040
Під «егідою» дощу фото, ілюстрація

З 22 по 25 травня в Експоцентрі України проходила XXV Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2013».

З 22 по 25 травня в Експоцентрі України проходила XXV Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2013».

І. Бірюкова
i.birykova@univest-media.com

Правду каже відоме прислів’я: «Дощ іде не тоді, коли його просять, а коли сіно косять». На виставці «Агро-2013», звичайно, сіно не косили, але мокре небо було таки недоречним, оскільки дещо відлякувало відвідувачів від огляду експонатів, розташованих на відкритих майданчиках. Та, попри таку маленьку прикрість, захід удався на славу. Саме в цьому запевнили наших кореспондентів учасники та гості експозиції, з якими вдалося поспілкуватися.

З усіх комбайнів наш Президент уподобав вітчизняний
За традицією відкривав «Агро-2013» Президент України Віктор Янукович. Насамперед, він наголосив на масштабності заходу: цього року у виставці взяли участь понад 1200 учасників із 17 країн світу, в тому числі Білорусі, Данії, Індії, Німеччини, США, Туреччини, Чехії, Польщі та ін. І, звичайно, — з України (до речі, наших учасників було найбільше).
Потім Глава держави розповів присутнім про успіхи нашої країни на зовнішніх аграрних ринках, упевнено зробивши прогноз, що незабаром ми станемо визнаною світовою житницею.
— Стабільно Україна займає одну з лідируючих позицій на світовому ринку зерна, — підкреслив Віктор Янукович. — Кожна одинадцята його тонна, продана на світовому ринку минулого року, була вітчизняного виробництва. Нам належить близько 9% у світовій торгівлі зерновими. Загалом, у 2012 р. аграрний експорт продемонстрував безпрецедентне зростання — майже на 40% — і становив понад 18 млрд дол. США.
Наприкінці свого виступу Президент України пообіцяв аграріям усіляко сприяти у вирішенні їхніх проблем. За словами Віктора Януковича, на державну фінансову підтримку, передусім, слід розраховувати у тваринництві. «Також маємо і надалі проводити роботу з дерегуляції господарської діяльності та створення сприятливих умов для розвитку бізнес-середовища», — сказав Глава держави.
Потім Віктор Янукович, разом із міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюком, відправився оглядати експонати. Насамперед, високопосадовців зацікавила сільськогосподарська техніка, якої на виставці було чи не найбільше. Байдуже пройшовши повз потужні імпортні комбайни та трактори, Президент зупинився біля стендів Херсонського машинобудівного заводу. Найбільше Віктору Януковичу сподобався зернозбиральний комбайн «Скіф 230». Оскільки здійснити екскурсію експозицією разом із Главою держави журналістам не дозволила президентська охорона, «секрет», чому саме цей комбайн зацікавив Віктора Януковича, нам розкрив заступник директора з маркетингу і збуту ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» Сергій Чокас.
— Тим, що відбувалося біля «Скіфа 230», ми дуже задоволені. Віктор Янукович поцікавився комбайном, міністр дав техніці свою оцінку (дуже позитивну!). Хочу підкреслити, що зернозбиральні комбайни «Скіф 250» і «Скіф 230» — наша гордість, вони успішно пройшли випробування і з 2012 р. запущені у серійне виробництво, — сказав Сергій Чокас.
Херсонські машинобудівники беруть участь у щорічних агропромислових виставках постійно. Цьогоріч із новинок привезли 12-метрову сівалку, випробування якої закінчили два місяці тому. Незважаючи на дощ, котрий трохи розігнав потенційних покупців, за словами Сергія Чокаса, охочих придбати сівалку вистачало.
— Лише першого дня було п’ять бажаючих. І не дивно, адже наша сівалка за якістю не поступається імпортній, проте її ціна в 1,5–2 рази нижча. З комбайнів найбільше цікавилися тим, який уподобав Президент. Також ми привезли нову 12-рядну соняшникову жниварку. Ця машина цікава тим, що втрати під час збирання нею соняшнику значно менші, ніж в імпортної техніки. І, звісно, вона дешевша. Щоб не «задушила» імпортна техніка, намагаємося модернізовувати свою чи не щодня, — підкреслив заступник директора Херсонського машинобудівного заводу.
Окрім херсонського комбайна, Віктор Янукович ознайомився з проектом із виготовлення та реалізації самохідних зернозбиральних комбайнів КЗС-15 «СВАРОГ», який на 25% комплектується вітчизняними запчастинами, а також оглянув технічні новинки ПАТ «Червона зірка».
А от до експонатів ще одного вітчизняного виробника — АТ «Мотор Січ» урядова делегація так і не дійшла. І даремно, адже продукція цього підприємства також користується чималим попитом (особливо у фермерів та дрібних сільгоспвиробників).
— Уже вранці першого дня до нашого стенду підійшов чоловік років 60 і сказав: «Молодці, хлопці. Я придбав ваш мотоблок ще у 1990 р., і він мені й досі служить», — сказав інженер із реклами Центру технічної інформації та реклами АТ «Мотор Січ» Микола Лозовий. — Наша продукція славиться надійністю, якістю та довговічністю. Найбільшою популярністю користуються мотоблоки, сепаратори, бензопили. Виставки — чудова нагода показати альтернативним закордонним виробникам, що і на українському ринку є гідна техніка.

Запрошують робот
і бугаї-«блондини»
Загалом, цього року на «Агро-2013» техніки було так багато, що відвідувачі просто «розривалися», не знаючи, в який павільйон чи на який майданчик зайти насамперед. Тож учасники виставки всілякими способами намагалися заманити потенційних покупців. Іноді — досить-таки оригінальними. Наприклад, оглянути експонати ТОВ «Компанії “Арсенал”» запрошував… робот.
— Цього робота ми змайстрували з діючих вузлів, із яких збирають транспортні потоки. Люди підходять, цікавляться. На виставку, зокрема, привезли модель баштової зерносушарки, за допомогою якої можна ознайомитися з принципом роботи такої техніки, — поінформував головний інженер ТОВ «Компанія “Арсенал”» Олександр Карпенко.
Компанія Ростсільмаш, своєю чергою, приваблювала відвідувачів можливістю отримати в подарунок модель одного зі своїх комбайнів. Для того, щоб стати учасником призового розіграшу, треба було підійти до стенда компанії і зареєструватися.
— Українські сільгоспвиробники потребують якісної техніки, яка б дала змогу своєчасно і з мінімальними втратами зібрати врожай. Ростсільмаш пропонує широкий асортимент саме таких машин. На стенді компанії — 15 одиниць техніки, необхідної аграріям протягом усього року і призначеної для виконання практично всіх сільськогосподарських робіт. Напередодні сезону збиральних робіт особливо актуальний комбайн TORUM 740. Він уже широко відомий у Росії, але набирає популярності і в Україні. Потужний роторний комбайн TORUM 740 — один із найбільш високопродуктивних у світі, орієнтований на господарства з великими посівними площами і високою врожайністю: що більше завантажена машина, то ефективнішою стає її робота. Ростсільмаш активно розширює лінійку техніки і заповнює практично всі ніші, наявні в аграрному бізнесі. На виставці наша компанія вперше продемонструвала українським аграріям культиватор VERSATILE, який добре зарекомендував себе у фермерських господарствах по всьому світу. На виставковому стенді було представлено і культиватор С500 шириною захвату 12,2 м, який призначений для виконання практично всіх завдань у полі, починаючи з первинної обробки і закінчуючи висіванням. Дана модель техніки вже викликала зацікавленість з боку клієнтів, — повідомила менеджер із маркетингу ТОВ «Представництво “Ростсільмаш”» Олена Мельничук.
А от директору фермерського господарства «Хірлюк і К» з Донецької області Радіону Хірлюку, який привіз на виставку племінну худобу, для того, аби заманити відвідувачів, узагалі нічого не довелося робити.
— Таких бугаїв-«блондинів», як у нас, на виставці немає ні в кого. Люди зупиняються, фотографуються. Є багато охочих приїхати і придбати нашу худобу, — хвалиться власник «блондинистих» красенів.
Як пояснив фермер, унікальність його молодих бугаїв (порода шароле) у тому, що протягом 16 міс. вони набирають вагу до 600 кг — і це за невибагливого годування (сіно, солома, зерно). І хоча коштує така племінна худоба недешево (до 40 тис. грн), господарствам, які спеціалізуються на розведенні тварин, подібні покупки вигідні, оскільки витрачені гроші вдасться досить швидко повернути.

Новинки — за готівку і в кредит
Нинішня «Агро-2013» відзначилася й тим, що на ній було представлено чимало новинок. Наприклад, фірма-гігант «Конкорд» привезла комбайн Lexion 670, за допомогою якого, не виходячи з офісу, можна отримати карту врожайності поля, аби потім її використовувати, зокрема, для внесення добрив. А ще — новий трактор XERION, обладнаний спеціальною антеною супутникової навігації, який забезпечує високу продуктивність та економічну ефективність грунтообробітку. Трактор коштує приблизно 180 тис. євро, але за інтенсивного використання він окупить себе уже за чотири-п’ять років.
До речі, як нам розповіли представники цієї компанії, сільськогосподарські машини можна придбати і в кредит. Також існує спільна з лізинговими компаніями програма, яка дає можливість купувати техніку на вигідних умовах (50% — передоплата, інші кошти сплачують протягом року під 1% річних або 25% — передоплата, інша сума — на виплат протягом двох-трьох років під 6–7% річних).
А от директор ТОВ «Грінко Агро» Сергій Грінченко пропагував нову технологію землеробства «стрип-тілл» (передбачає мінімальний обробіток грунту) прямо біля входу на територію виставки. До речі, тут фірма демонструє свої експонати вже другий рік поспіль.
— На території Експоцентру майданчика не вистачило. Але не ображаємося — «прохідне» місце нам дуже подобається: що більше людей побачить техніку, то краще. Все-таки ліпше, ніж бути у віддалених павільйонах виставки, куди, зазвичай, ніхто не доходить. Тут наш культиватор для «стрип-тілл» усі бачать, і він викликає великий інтерес. Адже це — інноваційна технологія на ринку України, яка дає змогу економити пальне (всю роботу виконують за один прохід) і добрива (їх вносять чітко у прикореневу частину рослини). Багато аграріїв навіть не знають про існування такої технології, виставки призначені саме для того, аби ознайомити аграріїв із новинками, — каже Сергій Грінченко.

Випробувано працею
і перевірено часом
А от комерційний директор компанії «Агротермінал-Юг» Андрій Копич із гордістю демонстрував сівалку, яка, за його словами, перевірена часом і випробувана тяжкою сільською працею.
— Ця сівалка відпрацювала 12 тис. га: сіяла пшеницю, соняшник, кукурудзу, ріпак. І, бачите, виглядає як нова, і це  — без капітального ремонту. Дізнавшись про таке, дехто не вірить, тому всім зацікавленим повідомляємо координати людини, яка на ній працює, — розповідає Андрій Копич. — Загалом, на нашу техніку краще дивитися, коли вона в роботі. Звичайно, на виставці можна залізти на машину, оглянути, які в неї двигун, варіатор, але от коли вона у полі, то — справа зовсім інша.
На думку директора, нову техніку недостатньо добре купують навіть не тому, що в аграріїв бракує грошей.
— На жаль, український сільгоспвиробник — людина дуже консервативна: аби щось змінити, йому треба, аби щось надзвичайне сталося. Але ж уже сталося! Хоча б те, що клімат змінився, і якщо не впроваджувати нових технологій, то сільгосппідприємці «вилетять у трубу». Або от: приходить чоловік, котрий пропрацював у сільському господарстві років із 50, дивиться, що я ще молодий і каже: ваші новітні технології мені не потрібні, я «пахав» і буду «пахати». А наступного року знову підходить і скаржиться, мовляв, уже другий рік висипаю в землю зерно і несу збитки, порадь: що робити…
Чимало «цікавинок» можна було побачити і в павільйонах. Приміром, за бажання клієнта, могли продемонструвати роботу міні-лабораторії, обладнання для якої пропонувало ТОВ «Агроприлад».
— Ми представляємо лабораторне обладнання для визначення якості зерна та продуктів його переробки. Забезпечуємо доставку, проведення пуско-налагоджувальних робіт, обслуговування (як гарантійне, так і післягарантійне), — інформує директор ТОВ «Агроприлад» Володимир Арнаут. — Аграріїв найбільше цікавлять вологоміри, вимірювачі щільності грунту, вологооналізатори, терези тощо. Це — мінімальний набір, який має бути в кожного фермера. У виставках беру участь уже 11-й рік поспіль. Особливо приємно, коли бачу знайомі обличчя, радує, що є люди, котрі постійно цікавляться новинками. Це свідчить про те, що без прогресу розвитку сільського господарства не буде.

Усього не описати
Звичайно, на сторінках журналу про все, що ми побачили на виставці, описати неможливо. Скажемо тільки, що «Агро-2013» охопила всі сфери сільського господарства: тваринництво, ветеринарію, рослинництво, овочівництво, садівництво, агрохімію, грибівництво, рибне господарство, техніку, обладнання, запасні частини, альтернативну енергетику та енергоощадні ресурси, системи автоматизації й управління, інноваційні технології. А ще — тематичні експозиції, організовані в спеціалізовані виставки: Animal’EX — виставка сільськогосподарських тварин, ветеринарії та товарів для тваринництва; FishExpo — виставка рибного господарства та рибальства; «ЕквіСвіт» — виставка конярства та кінного спорту; «Біопаливо» — виставка відновлюваних джерел енергії; «Вирощування грибів» — виставка обладнання для переробки, зберігання, упакування і транспортування грибів; «ЕкспоАгроТех» — виставка сільськогосподарської техніки; «Hi-Tech АГРО» — виставка автоматизації, управління альтернативної енергетики, GPS і GIS-технологій; Плодоовочевий форум — виставка овочівництва, садівництва, виноградарства; і новинка цього року ORGANIC — спеціалізована виставка екологічно чистих продуктів і технологій.
Із виставкових розваг, що вже стають доброю традицією, цього року тут проходило II Всеукраїнське «Астра-шоу». В рамках його програми можна було побачити, як складні сільськогосподарські машини віртуозно закидають м’ячі у баскетбольний кошик, змагаючись на швидкість і точність. Родзинкою стали незвичайні «танці» телескопічних навантажувачів під управлінням фахівців із Франції та Росії.
Також відбулися змагання трактористів на техніці Fendt, у рамках яких учасники боролися за титул «Кращий тракторист». Для цього їм довелося здійснювати різні маневри з причепом, піднімати гирі і багато іншого.

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0