Спецможливості
Новини

Перші українські господарства проходять сертифікацію як виробники не-ГМ сої

27.09.2018
1316
Перші українські господарства проходять сертифікацію як виробники не-ГМ сої фото, ілюстрація

Перші кілька українських агрофірм проходять сертифікацію як виробники не-ГМ сої. Про це повідомила Ольга Шпачук, менеджер з розвитку Асоціації «Дунайська соя» на круглому столі, що пройшов 26 вересня в Києві в Інституті аграрної економіки НААН України, повідомляє propozitsiya.com.

Як розповіла О. Шпачук, серед господарств, які проходять сертифікацію згідно стандартів Асоціації «Дунайська соя» в 2018/19 МР – «АТК», «Український аграрний холдинг», «АСТ», «Акріс Агро», «Агропросперіс», «Арніка» та ТОВ «Відродження». Очікується, що сертифікацію пройдуть поля загальною площею більше 70 тис. га, врожай з якої прогнозується на рівні 240 тис. т.

Як пояснила Ольга Шпачук, сертифікація дасть гарантію європейським покупцям, що соя, котру вони купують в Україні, не містить ГМО. Під час сертифікації перевіряється також чи використовуються під час вирощування сої тільки дозволені препарати і чи дотримуються соціальні та трудові стандарти асоціації. Всього в Європі за минулий рік було вирощено 440 тис. т сої, сертифікованої як не-ГМ, або 5% загального валового збору цієї культури.

Як вважає О. Шпачук, постачання не_ГМ сої, на яку припадає 30% обсягів вирощування цієї культури в Україні, дасть змогу нашим сільгоспвиробникам зміцнити свої конкурентні позиції на ринку ЄС, де ГМ-сою вирощувати заборонено, і все більше споживачів свідомо відмовляються від продуктів переробки ГМ-сої та тваринницьких продуктів, отриманих з використанням у раціоні шроту з ГМ-сої. Адже основні конкуренти України на європейському ринку сої – країни Латинської Америки – вирощують майже винятково ГМ-сою. Так, частка не-ГМ сої у виробництві цієї культури в Бразилії становить 12%, Парагваї – 4%, а Аргентині – менше 1%.

Ключові слова: не-ГМ соя

Інтерв'ю
Віктор Шеремета, заступник Міністра АПК з питань фермерства
На початку жовтня в Міністерстві аграрної політики та продовольства була введена окрема посада заступника міністра з питань фермерства. Ним став Віктор Шеремета, який раніше обіймав посаду Віце-президента Асоціації фермерів і... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0