Спецможливості
Аналітика

Перспективні культури для вирощування на території України в 2020 році

19.03.2020
44057
Перспективні культури для вирощування на території України в 2020 році фото, ілюстрація

Про глобальне потепління та зміну клімату говорять більше десяти років поспіль. Із року в рік світ із острахом спостерігає за катаклізмами, що відбуваються в різних точках планети. Але, коли вчені почали бити на сполох, людство продовжувало тішити себе думкою, що все нормально, так би мовити — всяке буває.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нещодавно науковці вперше в світі розробили математичне рівняння для опису впливу людської діяльності на Землю. Відтак дослідники з Australian National University встановили, що люди провокують зміну клімату в 170 разів швидше за природні чинники.

Протягом останніх 4,5 млрд років астрономічні та геофізичні фактори були основними «винуватцями» зміни клімату. Однак, як зазначають учені в журналі The Anthropocene Review, останні 60 років показали, що людська діяльність «призвела до неймовірно швидких темпів зміни системи Землі» і започаткувала період Антропоцену (геологічну епоху з надзвичайно активним впливом людини на дику природу та екосистему Землі).

При цьому, як заявив професор Уілл Стеффен, розробник математичного рівняння, значущість впливу людини на клімат виглядає радше як падіння метеориту, ніж як поступові зміни. «Ми не говоримо, що астрономічні сили Сонячної системи або геологічні процеси зникли, але їхній вплив на зміни клімату протягом короткого відтину часу жалюгідний порівняно з нашим впливом», — сказав пан Стеффен.

На початку 2016 року за результатами Всесвітнього саміту зі зміни клімату в Парижі 194 країни — члени Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, серед яких і Україна, підписали Паризьку угоду (понад 130 вже ратифікували документ). Так держави зобов’язалися уповільнити темпи глобального потепління, почавши регулювання викидів у повітря СО2.

На жаль, Україна є однією з країн Європи, в якій деструктивні зміни клімату відбуваються найшвидше. За словами науковців, в 2019 році температурні показники в Україні збільшилися на 2°С. Це означає, що ми перетнули межу неповернення, та кліматичні зміни, що відбуваються у нас, уже незворотні. За останні роки агрокліматичні зони України зсунулися на 200 км на північ.

Зимово-осінній період 2019-20 років в Україні приніс для аграріїв багато клопоту. Дехто сіяв у суху землю, сподіваючись на чудо. В принципі, чудо сталося — м’яка та незвично тепла зима дала змогу отримати сходи озимих культур.

Усі трохи заспокоїлися. Але варто пам’ятати — запаси вологи в метровому шарі ґрунту залишаються мінімальними, тож як посіви переживуть літо — невідомо.

За дотримання технології вирощування врожайність арахісу становить близько 4 т/гаДП «Рейлін» є однією з небагатьох сільськогосподарських компаній України з багаторічною історією. Близько двадцяти років «Рейлін» займається реалізацією насіння сорго та пропагуванням цієї культури в Україні.

Цьогоріч спеціалісти «Рейлін» відмічають підвищену зацікавленість аграріїв до сорго. В продажах насіння не було міжсезоння, як зазвичай. За консультаціями щодо технології вирощування звертаються аграрії з усієї України та, навіть із-закордону.

Це говорить про те, що складнощі у вирощуванні кукурудзи виникають не лише у південних областях, а й у центральних і, навіть, північних. Виробників турбує одне запитання: «Чи буде рости сорго в посушливих умовах?» Відповідь одна — «Там де не росте сорго, не ростиме нічого».

Але для успішного вирощування сорго в складних ґрунтово-кліматичних умовах потрібно правильно обрати гібрид та розрахувати норму висіву. Звичайно, ранні низькорослі гібриди, такі як Юкі та Зуні, потребують найменше вологи. Пізньостиглі гібриди, хоча й мають більший потенціал урожайності, але для його реалізації потрібна волога та добрива.

Якщо запаси вологи мінімальні, беріть і відповідну норму висіву. В такому випадку, для більш інтенсивних гібридів, таких як Ютамі, Понкі чи Майло В норма висіву буде становити 90–100 тис. схожих насінин, а для ранніх пластичних гібридів, таких як Зуні та Юкі — 110–140 тис. схожих насінин.

Щодо міжрядь, то їх потрібно зменшувати. Для гібридів, які мають невисокий коефіцієнт кущення (Юкі), міжряддя можуть бути 19 см. Для більш кущистих гібридів — 30–45 см. Це дасть міжряддям змогу швидко зімкнутись, економлячи вологу та захищаючи ґрунт від перегріву. До того ж, це стримує ріст бур’янів.

Ще одним із нових та перспективних напрямів у сільському господарстві є вирощування арахісу в південних областях України. Арахіс потребує багато тепла та має відносно довгий вегетаційний період. Добре росте на легких піщаних ґрунтах за зрошення. За дотримання технології вирощування врожайність арахісу становить близько 4 т/га. ДП «Рейлін» має два сорти арахісу — Лінар 90 та Валар, що внесені у Державний реєстр сортів рослин України.

Не одне десятиліття ми дбаємо про українського виробника. Спеціалісти компанії готові надати кваліфіковану консультативну підтримку. За багато років роботи компанія розробила гнучку та лояльну політику в продажах, що робить насіння сорго доступним будь-якому виробникові. Тож, звертайтеся! Будемо раді бути корисними для Вас!

 

Щедрих Вам урожаїв!

Інтерв'ю
Зовсім недавно в Української зернової асоціації з'явився новий керівник - Микола Горбачьов. Ми поговорили з ним про проблеми, які хвилюють УЗА, прогнози на нинішній сезон і особисте бачення бізнес
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0