Спецможливості
Новини

Перспектива вирощування батату в Україні

09.11.2019
1561
Перспектива вирощування батату в Україні фото, ілюстрація

Аналітики компанії Pro Capital Investment, в процесі проведення маркетингових досліджень на різних ринках, підвищену увагу приділяють пошуку незаповнених ніш, в яких можна отримати найбільший економічний ефект. Однією з таких ніш є вирощування поки ще екзотичного для України овоча - батата.

Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на pro-consulting.ua.

Господарями українських полів по праву вважаються пшениця, кукурудза, соняшник, картопля та інші звичні нам сільськогосподарські культури. Батат боязко зайшов на український сільськогосподарський ринок в 2017 році, давши тим, хто зацікавився ним всього 20 тонн врожаю - крапля в морі в порівнянні з тією ж картоплею, якої збирається по 140 кг на кожного жителя нашої країни. Однак, апетит приходить під час їжі, і вітчизняним аграріям вдалося розкуштувати переваги батата, тому що в 2018 році його було зібрано вже 190 тонн.

Батат популярний у всьому світі, особливо в країнах з посушливим кліматом, де погано ростуть інші культури. Батат мало п'є і прекрасно росте на бідних ґрунтах. Єдине, чого йому потрібно багато, так це сонячного світла.
Споживчі властивості батату вище всяких похвал. Його варять, тушкують, печуть, як і картоплю, але його можна вживати і в сирому вигляді - робити салати, а також десерти, джеми, варення і сотні інших страв. Крім того, бабат містить велику кількість антиоксидантів, глюкози, фруктози і сахарози, одночасно маючи глікемічний індекс у півтора рази менший, ніж печена картопля. Тобто, при вживанні батату знижений ризик розвитку діабету, невипадково він входить до складу багатьох лікувальних дієт.

Такий універсальний овоч можна вирощувати на землях України, особливо в її південних регіонах. Це заняття стає перспективним з урахуванням розвитку попиту на батат і на нашому внутрішньому ринку, і на ринку ЄС. Цією культурою зацікавився Інститут овочівництва і баштанництва НААН України, і вже навіть з'явилися вітчизняні сорти - Вінницький рожевий і Дружківський.

Традиційно, в максимальному виграші будуть ті фермери, хто прийде на бататовий ринок в числі перших, так як з ростом валового збору ціни на нього неминуче знизяться.

 

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
Як зробити молочну ферму рентабельною? Цим питанням задаються багато керівників та власників господарств. Із трибун спеціалізованих заходів доволі часто лунає фраза: «Формула рентабельності молочного підприємства базується на трьох китах.... Подробнее

1
0